Доступність посилання

ТОП новини

Що змінить новий керівник НБУ, батько якого в «Газпромі»?


Київ – Проявом «кумівства» та реверансом у бік Росії в опозиції вважають те, що Президент Віктор Янукович запропонував на посаду голови Національного банку України нинішнього виконувача обов’язків керівника НБУ та заступника голови банку Ігоря Соркіна, батько якого – серед керівників російського «Газпрому». Чи зміниться політика Нацбанку та ситуація на валютному ринку через призначення нового керівника НБУ, яке може відбутися вже завтра у Верховній Раді?

Призначення голови НБУ, за законом, повинно відбуватися шляхом персонального голосування. Тож апарат фракції Партії регіонів, за неофіційними повідомленнями, зробив розсилку, в якій закликав усіх регіоналів вранці перед голосуванням прибути до парламенту.

Наприкінці грудня попередній керівник НБУ Сергій Арбузов за указом Віктора Януковича став першим віце-прем’єром, а його тодішній заступник Соркін – виконувачем обов’язків голови НБУ.
Ігор Соркін
Ігор Соркін

Прописаний із батьком – одним із керівників «Газпрому»

Раніше донеччанин Ігор Соркін очолював відділ банківського нагляду в Донецькому обласному управлінні НБУ. Він прописаний у Донецьку, в одній квартирі з батьком В’ячеславом Соркіним, який нині працює першим заступником начальника департаменту інвестицій та будівництва російського «Газпрому», повідомляє агентство «Українські новини».

Судячи з інтерв’ю російським ЗМІ, батько потенційного керівника українського Нацбанку є одним з ідеологів розвитку російського газового монополіста.

Між тим, для українських банкірів призначення Ігоря Соркіна не стане несподіванкою, вважає голова наглядової ради «Платинум банку» Юрій Блащук.
Політика НБУ більше залежатиме не від особи керівника, а від стратегії українських запозичень, від переговорів із кредиторами та від стану платіжного балансу
Юрій Блащук

«Ігор Соркін – професійний працівник. В НБУ, а перед тим у регіоні він відповідав за складні питання банківського нагляду. Як зміниться політика НБУ після зміни керівництва – це зі сфери гадання на кавовій гущі. Мені здається, вона більше залежатиме не від особи керівника, а від стратегії українських запозичень, від переговорів із кредиторами та від стану платіжного балансу», – зазначає Юрій Блащук.

У Нацбанку очікують низьку інфляцію

Керівник групи радників НБУ Валерій Литвицький прогнозує, що гривня і надалі буде міцною.
Ми очікуємо, що у першому півріччі 2013 року інфляція буде низькою
Валерій Литвицький

«Нацбанк не створює коридору для гривні – її курс перебуває у керованому плаванні, – каже він. – Відтак ми очікуємо, що у першому півріччі 2013 року інфляція буде низькою. Пам’ятаєте, в Україні та за кордоном нас лякали подешевшанням гривні відносно долара. Прогнози не справдилися».

Призначення Соркіна дискредитує Україну – Ляпіна

Між тим, представники парламентської опозиції вважають, що Президент запропонував Соркіна на місце керівника НБУ аж ніяк не через його професійні якості.
Таке враження, що ми повертаємося в СРСР. Призначення – за особисті зв’язки
Ксенія Ляпіна

Заступник голови економічного комітету Верховної Ради, депутат від «Батьківщини» Ксенія Ляпіна у коментарі Радіо Свобода зазначила: «Це дискредитує Україну. Вкотре призначають людину, яка не відзначилася в банківській сфері жодними оцінками, рішеннями чи бодай заявами. НБУ очолить людина, до якої не матимуть довіри. Тому невідомо, якою буде інфляція,застосовуватимуть політику стримування курсу чи навпаки. Таке враження, що ми повертаємося в СРСР. Призначення – за особисті зв’язки».

Зі свого боку, економіст Олександро Пасхавер очікує, що НБУ продовжуватиме стримування курсу гривні адміністративним шляхом.

«Це політично мотивована монетарна політика. Але слід розуміти, що нульова інфляція – це так само погано, як висока. Це як низька температура тіла. За рівнем дефляції ми найперші в Європі. А це є ознакою, що в української економіки низька температура – немає сил на розвиток», – підсумовує економіст.

Голосування за кандидатуру Ігоря Соркіна на посаду голови НБУ є першим у порядку денному Верховної Ради на 10 січня.
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG