Доступність посилання

ТОП новини

Щоб польська залізниця стала швидкісною, у неї вкладуть 10 мільярдів доларів


Варшава – Лише троє з десяти опитаних поляків задоволені якістю перевезень на польському залізничному транспорті. Ще менше своєю залізницею задоволені болгари, румуни та італійці. Такі дані оприлюднили автори міжнародного дослідження «Євробарометр», проведеного у 24 країнах ЄС на замовлення Європейської комісії. Щоб покращити роботу залізничного транспорту, Польща найближчими роками вкладе у нього 10 мільярдів доларів.

Згідно з даними дослідження «Євробарометр», незадоволені вітчизняним залізничним транспортом поляки найбільше нарікають на його малу швидкість. Сімдесят відсотків опитаних наголосили на тому, що польські потяги їздять надто повільно. Крім цього, пасажири поїздів у Польщі скаржаться на непуктуальність залізничного транспорту. Середня тривалість запізнення польського поїзда – приблизно 20 хвилин, хоча трапляється, що потяги запізнюються навіть на кілька годин.

Втім, як твердять польські залізничники, тривалість запізнень у Польщі не більша, ніж у середньому в інших країнах ЄС. За даними аналітиків з Управління залізничного транспорту, 90 відсотків польських пасажирських поїздів прибувають до пункту призначення за розкладом. Це, кажуть експерти, відповідає середньоєвропейській практиці.

Роберт Собеський з Акціонерного товариства «Польські залізничні лінії» пояснює, чому запізнюються польські поїзди. «Найчастіше запізнення потягів спричинені технічними аваріями, якимись нещасливими випадками, крадіжками або кліматичними умовами, специфічними для кожної пори року», – зазначає він.

Потяг запізнився? Вимагай відшкодування!

Польські залізничники наголошують, що впродовж останніх років у їхній галузі відбулися позитивні зрушення. Скажімо, порівняно з 2010 роком середній час запізнення потягів вдалося зменшити на три хвилини.

Один із дієвих інструментів, що мобілізує залізницю, це грошові відшкодування за запізнення, яких вимагають незадоволені пасажири. Такі компенсації діють у Польщі віднедавна, їх запровадили, щоб пристосувати польський ринок залізничних перевезень до стандартів Європейського Союзу. Згідно з цими нормами, якщо потяг запізнився більше ніж на годину, перевізник повинен повернути пасажирові не менш як 25 відсотків вартості квитка. Якщо ж запізнення більше ніж 2 години, то залізниця повинна компенсувати 50 відсотків суми, заплаченої за поїздку.

Щоб зменшити роздратування пасажирів та їхніх близьких, які чекають на запізнений потяг, польська залізниця почала подавати в інтернеті інформацію про рух потягів.

Заплатити за квиток можна через смс

Щоб покращити рівень своїх послуг, польські залізничники використовують найрізноманітніші технологічні новинки. Скажімо, один із найбільших перевізників у країні фірма Intercity впроваджує програму «Твоя колія». Згідно з цією програмою, квитки на потяг, придбані заздалегідь, будуть значно дешевшими, а купити їх можна в інтернеті, або ж безпосередньо у потязі, заплативши банківською карткою.

Деякими такими новинками вже активно користуються пасажири варшавських приміських потягів. Наприклад, квиток на поїзд можна купити, наближаючи до касового апарату мобільний телефон або ж надсилаючи смс. Даріуш Ґрайда з правління Мазовецької залізниці твердить, що невдовзі такі нововведення будуть загальнодоступними. «Коли ми закінчимо тестування нововведень на цих кількох лініях, то почнемо їх запроваджувати на всіх інших», – зазначає він.

Головні капіталовкладення – в інфраструктуру

Утім, наголошують польські залізничники, головні зміни на польській колії ще попереду. До 2015 року польський уряд хоче вкласти у модернізацію залізничного транспорту 30 мільярдів злотих, тобто майже 10 мільярдів доларів. За словами польського прем’єр-міністра Дональда Туска, частину цих грошей Польща отримає з Європейського Союзу.

Більшість цієї суми буде призначена на залізничну інфраструктуру, тобто модернізацію колії та придбання нових потягів. Вже цього року до Польщі прибуде перший із 20 замовлених в Італії комфортних поїздів типу «Пендоліно». Водночас триватимуть реконструкції старих залізничних шляхів, які стануть швидкісними, тож відстані між польськими містами можна буде подолати значно швидше, ніж тепер.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG