Доступність посилання

ТОП новини

На Луганщині гірники захопили кабінет директора шахти


Сьогодні вранці члени Незалежної профспілки Свердловська зайняли кабінет директора шахти «Червоний партизан», вимагаючи скасувати наказ про реорганізацію підприємства.

Як пише на своїй сторінці у Facebook голова профспілки Костянтин Ільченко, в ухваленій членами профспілки заяві міститься вимога скасувати наказ генерального директора підприємства ДТЕК «Свердловантрацит» (до складу якого входить шахта) про зміну організаційної структури підприємства від 21 грудня 2012 року, що передбачає скорочення виробництва й масові звільнення працівників.

Шахтарі також вимагають повернути працівникам підприємства законну тринадцяту зарплату й виплачувати її за результатами року. У зверненні шахтарів міститься іще низка вимог, зокрема, визнати робочим часом працівників ДТЕК «Свердловантрацит» час усього фактичного щоденного перебування на роботі у шахті (9–10,5 годин), включно зі щоденно фіксованим працедавцями часом.

«У разі ігнорування наших вимог ми розумітимемо, що держава Україна, в особі нинішнього політичного режиму, не здатна захистити громадян від свавілля чиновників і злочинців. У цьому випадку Незалежна профспілка міста Свердловська буде вимушена висунути Президентові України Вікторові Януковичу політичні вимоги. Ми також звернемося за підтримкою до ПАРЄ, ОБСЄ, МОП, до низки інших міжнародних організацій і наполягатимемо на спеціальному розслідуванні порушень прав людини та трудового законодавства в Україні», – мовиться в заяві.

Ільченко також повідомив, що на даний момент на шахту не пускають журналістів. За його словами, свої вимоги вони готові передати лише власникові підприємства Ринатові Ахметову та голові облдержадміністрації Володимирові Пристюку.
XS
SM
MD
LG