Доступність посилання

ТОП новини

Президент Франції заявив, що повстанцям у Малі завдані важкі втрати


Франсуа Олланд виступає з заявою про початок операції в Малі в Єлисейському палаці в Парижі, 11 січня 2013 року
Президент Франції Франсуа Олланд заявив у суботу, що повітряні удари французьких військово-повітряних сил у західноафриканській державі Малі завдали тяжких втрат тамтешнім повстанцям-ісламістам.

За його словами, своєю воєнною операцією в Малі Франція готує шлях для можливого введення в цю країну міжнародних військ африканських держав.

Олланд також додав, що в самій Франції посилені заходи безпеки, щоб упередити можливу помсту за операцію в Малі.

Операція Франції в Малі тривала в суботу другий день. У боях із повстанцями і в охороні столиці країни, міста Бамако, беруть участь кількасот французьких військових.

Міністр оборони Франції Жан-Ів Ле Дріан повідомляв у суботу, що в перебігу операції загинув французький пілот вертольота. Він не уточнив, чи не сталося це через те, що вертоліт збили.

За повідомленнями, французькі і малійські війська відбили в повстанців місто Конна в центрі країни, яке ісламісти захопили в четвер і захоплення якого стало приводом для влади Малі звернутися до Франції по допомогу.

Рада безпеки ООН іще минулого місяця санкціонувала введення до Малі спеціальних міжнародних сил під проводом африканських держав і за підтримки європейських та інших держав світу – AFISMA («Міжнародна місія підтримки під африканським керівництвом у Малі»).

Франція, колонією якої раніше була Малі, вела перед у дипломатичних зусиллях проти ісламістських екстремістів у цій країні.

Майже дві третини території Малі на півночі цієї держави нині контролюють радикальні ісламісти. Їхні угруповання, частина яких пов’язана з терористичною мережею «Аль-Каїда», практично повністю взяли на себе контроль над регіоном після того, як у першій половині минулого року відбили цю частину країни в урядових сил спільно з повстанцями народу туарегів. Туареги спершу односторонньо проголошували там свою «державу Азавад», але потім відмовилися від цього, коли ісламісти відібрали в них контроль над регіоном.
XS
SM
MD
LG