Доступність посилання

ТОП новини

Гідрометцентр попереджає про лавинонебезпечність у Карпатах


Найближчими днями лавинонебезпечність у Карпатах зросте, повідомив директор Українського гідрометцентру Микола Кульбіда.

За його словами, туристи для своєї безпеки мають чітко вибирати маршрути і заздалегідь повідомляти про них рятувальним службам. Крім того, обов’язково на маршрути брати із собою інструкторів і уникати «тих місць, в які найчастіше сходить лавина». Директор Гідрометцентру пояснив, що місця частого сходження снігових лавин можна визначити за відсутністю лісового покриву на схилах гір.

Директор департаменту управління рятувальними силами Держслужби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін зазначив, що в «лавинонебезпечний період завжди перекривають усі туристичні маршрути», проте «бувають неконтрольовані виходи людей».

Крім того, в Гідрометцентрі припустили, що причиною сходження лавини в Закарпатській області 12 січня, під якою загинув чоловік, був людський чинник.

«Абсолютно точної причини назвати не можна, але, за тими даними, які є у нас, у цей період у Карпатах відзначалося зниження температури повітря, тобто лавинонебезпечність була слабкою... Але все-таки в цей час зійшла лавина й загинула людина. За повідомленнями наших підрозділів, сходженню цієї лавини сприяли самі люди, які підрізували нагромаджені маси снігу. Природним чином лавина просто так не зійшла б», – заявив Микола Кульбіда.

12 січня в районі гори Гемба поблизу села Пилипець у Міжгірському районі під снігову лавину потрапили двоє туристів із Полтавщини. Унаслідок події одна людина загинула й одну шпиталізували.
XS
SM
MD
LG