Доступність посилання

ТОП новини

Президент США закликав до суворішого контролю за зброєю


Барак Обама на прес-конференції в Білому домі, 14 січня 2013 року
Барак Обама на прес-конференції в Білому домі, 14 січня 2013 року
Президент США Барак Обама закликав у понеділок членів Конгресу «дослідити своє власне сумління» перед тим, як вони вирішуватимуть, як їм голосувати щодо планів посилити контроль за обігом зброї, які він збирається запропонувати.

На своїй останній прес-конференції першого терміну на посаді Обама заявив, що розумними кроками на підвищення громадської безпеки мають стати суворіші перевірки минулого покупців зброї, заборона на використання наступальної стрілецької зброї і обмеження ємності магазинів автоматичної зброї.

Про такі заходи в Білому домі активніше заговорили після масового вбивства 26 людей, серед яких було 20 дітей, у школі минулого місяця.

Ці пропозиції неминуче наразяться в Конгресі на значний спротив. У США має значний вплив так зване «зброєве лобі» – організації, які борються з усіма намаганнями обмежити право на володіння і використання зброї. При цьому вони посилаються на ухвалену ще 1791 року Другу поправку до Конституції США: «Оскільки добре облаштоване народне ополчення необхідне для безпеки вільної держави, право народу мати і носити зброю не має обмежуватися».

Значна кількість зброї різного ґатунку на руках у населення США є однією з причин відносно частих масових убивств у цій країні.

Перший термін Обами на президентській посаді завершується 20 січня. Того ж дня він буде інавгурований на другий термін.
XS
SM
MD
LG