Доступність посилання

ТОП новини

Допомогти Україні у боротьбі з Росією закликають у Німеччині (європейська преса)


Прага – Європейські газети повідомляють про розслідування міліцією української Одеси справи «українського Брейвіка», який заявив в інтернеті про плани повторити терористичний акт норвезького радикала. Західні газети також звертають увагу на переговори України з місією Міжнародного валютного фонду, які мають розпочатися в Києві 24 січня. Німецькі оглядачі зауважують: «Україна – на роздоріжжі: або російський природний газ, або свобода?» – і розповідають про реалізацію плану постачання газу до України з Німеччини.

Польська Rzeczpospolita інформує про розслідування в Одесі кримінальної справи щодо 23-річного Олександра Курінного, який заявив в інтернеті про наміри повторити «вчинок Андерса Брейвіка», котрий у 2011 році у Норвегії вбив 77 осіб, пояснюючи це тим, що хотів «запобігти посиленню ісламістів». Газета з Варшави цитує Курінного, який заявив: «На наших вулицях все більше іммігрантів і чужинців, коли я зі страхом думаю, як у майбутньому, ми, українці, можемо стати меншиною у власному місті і в нашій країні…» Далі «український Брейвік обіцяє здійснити подібний акт в одному з гуртожитків Одеси, де живе багато іноземців». Міліція вивчає, чи насправді Курінний був автором цих заяв в інтернеті. Сам потенційний «український Брейвік» співпрацює тепер зі слідством.

Німецький оглядача Ґергард Ґнаук пише на сторінках Die Welt, що Росія бажає примусити Україну інтегруватися в майбутній проросійський Євразійський союз. Автор також зауважує, що крім намагання інтегрувати більшість колишніх радянських республік у своє новоутворення – Євразійський економічний союз, Путін плекає плани створення на всьому пострадянському просторі так званого «русского міра», як своєрідної ідеологічної надбудови Євразійського союзу. Основна ціль Кремля на цьому шляху – Україна з її великою російською меншиною, наголошує Ґергард Ґнаук. А один із головних засобів тиску з боку Кремля на Київ у цьому процесі, звичайно ж, російський газ, коли, як зауважує німецький оглядач, «Україна платить найвищу у Європі ціну за блакитне паливо». Автор матеріалу в німецькій газеті також інформує, що значні надії у Києві покладають на продовження зростаючого експорту дешевшого газу з Німеччини – через Польщу і Словаччину, коли Росія намагається мобілізувати своє лобі в Братиславі, щоб перешкодити цьому. Ґнаук також звертає увагу на заклики німецький політиків із ХДС допомогти Україні у даній ситуації. Так, він наводить слова депутата Бундестагу від ХДС Карла-Ґеорґа Веллмана, котрий заявив: «Ми повинні допомогти України стати більш незалежною від Росії та її газу».

Чеська iDNES повідомляє, що «Україна хоче позичати від Міжнародного валютного фонду, але має проблеми». Газета цитує речника віце-прем’єра українського уряду Сергія Арбузова про те, що на переговорах наступного тижня у Києві Україна хотіла б отримати від МВФ кредит у 10 мільярдів доларів. Хоча, як зауважується тут, проблема підвищення внутрішніх цін на газ і комунальних платежів в Україні залишається важкою складовою цих переговорів із МВФ, які відновляться у Києві 24 січня. Експерти також вважають, що до пошуку необхідного компромісу з МВФ владу Президента Януковича примушують все складніші обставини в економіці України, якій загрожує рецесія й проблеми з національною грошовою одиницею – гривнею. Україні також необхідна допомога МВФ у розрахунках із Росією за її дорогий газ.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG