Доступність посилання

ТОП новини

Мовний законопроект Фаріон – це перереєстрований «закон Головатого» (ВІДЕО)


Парламент має ухвалити новий мовний закон – Головатий
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:14:11 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Парламент має ухвалити новий мовний закон – Головатий

Автор законопроекту №1175 «Про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні», народний депутат шести скликань Верховної Ради Сергій Головатий, підтвердив Радіо Свобода, що саме цей текст опозиційні депутати перереєстрували 10 січня під номером № 1233.

«Автором законопроекту №1175, який був зареєстрований 13 серпня 2012 року був я. І автором законопроекту, який зараз перереєстрований Іриною Фаріон, Марією Матіос та Володимиром Яворівським – теж є я та моя колега Оксана Сироїд. Тексти ідентичні. Ми просто домовилися, що нові народні депутати, як політики і депутати трьох опозиційних фракцій, будуть робити все потрібне, щоб цей законопроект перетворився у закон», – сказав колишній міністр юстиції Сергій Головатий в ефірі програми «Ми разом».

За його словами, до цього тексту ще будуть внесені зміни, але головне залишиться незмінним – законопроект, у разі його ухвалення, закріпить механізми функціонування української мови як єдиної за Конституцією державної мови, а національні меншини отримають усі, передбачені Європейською мовною хартією, можливості для вивчення і розвитку своїх рідних мов.

«Статус регіональної мови може надаватися тільки на території села, селища й міста районного значення за умови, що на даній території не менше 30% населення становлять представники цієї національної меншини», – сказав Сергій Головатий.

На території, де мова проголошена регіональною, органи місцевого самоврядування можуть вести роботу на державній та регіональній, але спілкування з центральними органами влади може вестися тільки на державній мові. Усі ж громадяни України, які висуваються або призначаються на державні посади, повинні мати сертифікат, що вони склали іспит на знання української мови.

Сергій Головатий наголосив, що чинний мовний закон Ківалова-Колесніченка суперечить Конституції й підриває незалежність України і висловив сподівання, що новий склад Верховної Ради розуміє необхідність ухвалення нового «конституційного» мовного закону.
XS
SM
MD
LG