Доступність посилання

ТОП новини

В Україні назріває «поєдинок за Крим», а Власенку загрожує арешт (європейська преса)


Прага – Європейська преса далі обговорює висунення Генпрокуратурою України нових обвинувачень на адресу Юлії Тимошенко у кримінальних злочинах. Деякі з видань звертають увагу на «ігнорування самою Тимошенко її обвинувачення в убивстві Євгена Щербаня». Оглядачі також коментують заяви захисника Юлії Тимошенко Сергія Власенка, якого українська міліція нібито планує заарештувати за несплату аліментів.

Московська «Комерсант» у заголовку статті зазначає: «Юлія Тимошенко ігнорує обвинувачення в убивстві Євгена Щербаня». Газета також зауважує, що «екс-прем’єр наполягає на тому, що зачитування всіх повідомлень Генпрокуратури у цій справі відбувалося незаконно, без присутності адвоката Тимошенко». Газета також цитує дочку Юлії Тимошенко, Євгенію, яка сказала журналістам: «Моя мама хоче заявити, що вона не визнає ніяких повідомлень, ніяких обвинувачень, котрі були їй зачитані, тому що це було зроблено у незаконний спосіб, без присутності її адвоката».

Чеська Lidove noviny інформує, що захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко нібито «не платить аліменти й міліція хоче його переслідувати у судовому порядку». Видання також звертає увагу на те, що українська міліція розпочинає слідство у справі депутата Верховної Ради України Сергія Власенка, захисника ув’язненого лідера опозиції Юлії Тимошенко, через підозри його у невиплаті аліментів та крадіжці. Йдеться про нібито неправомірні дії Власенка після розлучення його з колишньою дружиною. Празьке видання з цього приводу цитує самого Сергій Власенко, який сказав: «Намагаються (влада) закрити рота кожному, хто може сказати правду в справі Тимошенко. Хочуть позбавити її шансів на захист». Тут також зауважують, що Власенко очікує позбавлення його найближчими днями парламентської недоторканності.

Ще одне російське видання – «Независимая газета» – попереджає, що «в Україні назріває поєдинок за Крим», маючи на увазі намагання влади Президента Януковича розширити повноваження автономії та погрози опозиції, насамперед ВО «Свобода», позбавити півострів статусу автономії й зведення статусу Криму до рівня області. Сімферополь сам ініціює розширення своїх законодавчих повноважень, але експерти сумніваються, що в Криму може бути реалізована ідея своєрідного офшору для чинної влади. Видання цитує експертів, які говорять, що навіть за умови зміни влади ніхто нікуди не сховається. Аналітики також кажуть, що будь-яка радикальна спроба змінити статус Криму несе за собою протистояння військового характеру, але ніхто не піде на це.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG