Доступність посилання

ТОП новини

Лутковська заперечила порушення прав Тимошенко


Валерія Лутковська, архівне фото
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська заявила сьогодні, що в перебігу її візиту вчора до лікарні в Харкові, де лікується ув’язнена колишня Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, порушень прав колишнього прем’єра не виявили.

Як повідомили на прес-конференції сама уповноважена і її представник із питань реалізації національного превентивного механізму Юрій Белоусов, серед іншого, відеоспостереження за колишнім прем’єром здійснюється за допомогою загалом дев’яти відеокамер: трьох Державної пенітенціарної служби в самій лікарняній палаті і ще шести – Міністерства внутрішніх справ у коридорі і на постах охорони.

При цьому жодна з камер не стосується інтимної сфери і не розташована в душі чи туалеті, як стверджували прихильники Тимошенко.

Крім того, палату Тимошенко і ще однієї ув’язненої хворої охороняють і здійснюють відеоспостереження тільки жінки; чоловіки ж, які входять до складу охорони, не мають можливості стежити за подіями в палаті. А на час медичних процедур камери закривають чохлами, про що щоразу складається акт, наголосили в омбудсмена.

Учора Валерія Лутковська без попередження відвідала Центральну клінічну лікарню № 5 «Укрзалізниці» в Харкові, але з Юлією Тимошенко не зустрілася через небажання колишнього прем’єра.
XS
SM
MD
LG