Доступність посилання

ТОП новини

Історик Балоу: інавгураційна промова Обами – ідеї, якими він керується


Професор історії з Університету Вірджинії Браян Балоу розмовляв у понеділок з керівником Вашингтонського бюро Радіо Свобода Гезер Мар (Heather Maher) із приводу інавгураційної промови президента США Барака Обами. Браян Балоу також відомий як учасник популярної радіопрограми США про діячів американської історії – «Хлопці американської історії». Ми подаємо головні думки Браяна Балоу з приводу інавгураційної промови Барака Обами.

– Я подумав, що це була смілива промова, тому що президент виклав фундаментальні пояснення всіх його програм, які він запропонував. І це логічне обґрунтування: «Америка сильніша, коли це робиться разом». І навіть сказані слова: «Термін «колективний» небезпечний в американській історії, тому що це викликає в уявленні картини комунізму, соціалізму. Небезпека зводиться до мінімуму з наближенням до вживання літери «Л» – лібералізм».


– Я не знаю, чи це була велика промова. Та думаю, що це була промова, яка знаменувала визначальний момент для Обами, бо ця промова є його викладом ідеологічних та філософських ідей, якими він керується.

– Було тут менше про «надію» (як минулого разу), але я справді думаю, що тут було більше сказано про історію. І я думаю, що Обама почувався вимушеним у цій промові, що здивувало мене, – дійсно пов’язати те логічне пояснення колективних дій з відповідними документами держави, і Конституції, і Декларації про незалежність.


– Я думаю, що людина з-за кордону, яка слухала промову, можливо, почула (висловлювання Обами) «(до) всіх тих людей на вулицях, що святкують моє обрання у всьому світі чотири роки тому, хто став трохи втомленим і трохи розчарованим, хто відчуває, що я не поставив перед собою завдання радикальних перетворень міжнародних відносин, чи, можливо, подібні думки,– не бійтеся, я маю намір повертатися до вас».

– Я почув зобов’язання допомогти середньому класові, але ще гучніше почув цього разу зобов’язання допомогти бідним. І я думаю, його посилання на тих, що «беруть допомогу», – що, ймовірно, буде використано багатьма консерваторами – є викликом, що Обама не лише збирається захищати права середнього класу, права на безплатне медичне забезпечення, а й збирається захищати ті програми, які допомагають людям, що залишилися без засобів для існування, опинилися перед труднощами, яких деякі консерватори назвали тими, хто «беруть допомогу».


– Я думаю, що Барак Обама продовжить його попередню тезу, котра звучить: «Ми повинні перебудувати Америку, насамперед, вдома, перш, аніж думати про будівництво за кордоном».

– Якщо ви республіканець, ви можете розглядати цю промову, як намагання Обами бути більш чітким співрозмовником після його переобрання, «писати щось на піску». Я вважаю, що це більш філософське розуміння – «писати на піску». Я думаю, що Обама каже (республіканцям): «Якщо ви вважаєте ліберальним і прогресивним боротися за інтереси середнього класу, який зробив цю країну великою, тоді вперед – робіть це зі мною».

Барак Обама склав публічну присягу
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG