Доступність посилання

ТОП новини

Слідчих дій із Тимошенко ще не проводили – прокурор


Перший заступник начальника Головного слідчого управління з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури України Олег Пушкар заявив сьогодні, що слідчих дій із колишнім Прем’єр-міністром Юлією Тимошенко у справі про вбивство Євгена Щербаня не проводили.

Як повідомила прес-служба Генпрокуратури, яку цитує агентство «Інтерфакс-Україна», Пушкар нагадав, що слідчі дії проводять після того, як вручено підозру у вчиненні злочину і підозрюваний визначиться з адвокатами. Надалі слідчі дії проводяться у присутності адвокатів.

За словами прокурора, вчора, коли два слідчі зайшли до Тимошенко з метою роз’яснити їй її права у слідстві і з’ясувати наявність у неї клопотань, як цього вимагає закон, у відповідь колишня прем’єр заявила, що ще визначається з кандидатурою захисника та повідомить своє рішення через 72 години. Вона також пообіцяла, що призначені нею захисники зв’яжуться з представниками слідчої групи, але поки що зі слідчими ніхто не контактував, зазначив прокурор.

Пушкар також додав, що підозрюваній неодноразово пропонували допомогу у встановленні зв’язку з адвокатом або особами, які можуть запросити захисника, проте Тимошенко відмовилася від допомоги.

Тому представник Генпрокуратури ще раз наголосив, що роз’яснення колишньому прем’єрові її процесуальних прав підозрюваної відбувалося відповідно до вимог закону. За його словами, Тимошенко поки що не подавала жодного клопотання щодо врученої їй підозри.

Сьогодні ж захисник колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко Сергій Власенко заявив, що її захисниками у справі про вбивство Євгена Щербаня будуть він сам, Андрій Кожем’якін та Олександр Плахотнюк. При цьому він послався на те, що Тимошенко не треба окремо визначатися з захисниками у справі Щербаня, бо цю справу об’єднано зі ще однією справою проти неї, про державні гарантії корпорації ЄЕСУ, в якій згадані троє юристів уже є адвокатами чи захисниками колишнього прем’єра.

Власенко додав, що Тимошенко має право також залучити до цієї справи й нових адвокатів.

Генеральний прокурор Віктор Пшонка наприкінці минулого тижня заявляв, що Генеральна прокуратура завершила розслідування кримінальної справи щодо вбивства Євгена Щербаня 2006 року, і Юлії Тимошенко вручили повідомлення про підозру щодо неї в організації умисного вбивства з корисливих мотивів спільно зі ще одним колишнім прем’єром Павлом Лазаренком.
XS
SM
MD
LG