Доступність посилання

ТОП новини

Перейменувати вулицю «Совєтскую» на Соборну хочуть у Луганську (ВІДЕО)


Луганець: Націоналізм – це весело
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:05:45 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Луганець: Націоналізм – це весело

Луганськ – 22 січня у Луганську громадські організації розгорнули 50-метровий прапор України та оголосили про збір підписів, щоб назвати одну з вулиць Луганська вулицею Соборною. Таким чином у місті відзначили День Соборності.

День Соборності у Луганську відзначали зовсім не соборно. Влада, опозиційні сили, громадські організації – всі прийшли до пам’ятника Тарасу Шевченку, щоб покласти квіти, але всі у різний час. Наче у кожного свій День Соборності. Владу області представляли заступники голів облради та облдержадміністрації.

Перший заступник голови обласної адміністрації Едуард Лозовський, коментуючи значення свята, сказав, що українці хоч і різні, але мета в них одна.
У нас часто різна історія, але у нас у всіх одна мета – ми хочемо жити в своїй незалежній державі
Едуард Лозовський

«Політична нація українців тільки формується. Ми різні, ми мультикультурне суспільство, багатоконфесійне суспільство. В майбутньому, я впевнений, Україну чекають чудові часи. Саме тому, що ми різні. У нас часто різна історія, але у нас у всіх одна мета – ми хочемо жити в своїй незалежній державі», – зазначив Едуард Лозовський.

Політики не хочуть соборності – історик

Згодом до пам’ятника Шевченку прийшли з партійною символікою опозиційні сили. А вже у другій половині дня з державними стягами – громадські організації. Один із прапорів, довжиною у 50 метрів, розгорнули на площі. Керівник обласного осередку організації «Просвіта», історик Володимир Семистяга запропонував перейменувати головну вулицю Луганська, «Совєтскую» на російськомовних табличках, на Соборну.

Він дотримується думки, що українців намагаються роз’єднати політики.
Під час виборів. Кожен кричить про своє. Спробуйте після цього об’єднати – це надзвичайно важко
Володимир Семистяга

«На превеликий жаль, багато з них не бачать соборності українських земель. Оце і роз’єднує людей. Давайте подивимося на те, що відбувається під час виборів. Кожен кричить про своє. Спробуйте після цього об’єднати – це надзвичайно важко», – каже Володимир Семистяга.

Історик переконаний: об’єднання нації продовжується і цей процес незворотній. На його думку, «представники нового покоління українців відчувають себе громадянами цієї держави і справжніми патріотами».

Наскільки соборна Україна і чи існує єдність між заходом та сходом, Радіо Свобода запитало у жителів Луганська і почуло у відповідь:

– Вони ж нас не сприймають. Західна Україна. Знаєте їхнє гасло: «комуняку на гіляку»?

– Рік тому приїжджала делегація зі Львова. Я з ними спілкувався. Коли вони показали, чим вони займаються, я зрозумів, що вони високоосвічені культурно, духовним життям живуть. А у нас, крім «Молодої гвардії», нічого немає.

– Україну розкололи. Два табори ідуть. Опозиція собі гроші відмиває, наші регіонали… Я член Партії регіонів, є посвідчення… Але справа в тому, що обіцянки ніхто не виконує.

– Мені здається, люди скрізь однакові. І якщо в Луганськ приїдуть гості зі Львова, то їх приймуть доброзичливо. При особистому спілкуванні люди залишаються людьми, і вони не ділять на Західну чи Східну України.

– Це якесь релігійне свято? Я не патріот і не релігійний.

– Розкол в національності – росіяни і українці. І оця партія «Свобода» агресивна. Я вважаю, що партія «Свобода» – ворог всіх росіян в Україні.

– Це депутати ніяк не поділять… Депутати голови морочать самі собі. Яка мені різниця, із заходу чи сходу. Різниці ніякої не бачу.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG