Доступність посилання

ТОП новини

Українцям заборонять самостійно опалювати квартири і гріти воду (огляд преси)


Газові справи в Україні надзвичайно непрозорі, і на блакитному паливі завжди наживалися ті, хто мав до нього доступ, стверджує дописувач газети «Україна молода». Він констатує, що сьогодні Україна має дві ціни на газ – власний і російський, непрозорість у розподілі газу, розрахунках цін і тарифів, а це створює умови для зловживань. Уряд і баланс газу не подає для широкого ознайомлення, навіть провідні політики запевняють, що власного газу вистачає для населення. Україна лишилася на континенті єдиним платником за найдорожчою ціною, а її керівництво веде безплідні переговори та робить заяви, що Росія колись схаменеться і таки знизить ціну. Безхребетна позиція пасивного очікування нічого не дає, наголошує автор статті. Україна не може чекати милості від «Газпрому», потрібна політична воля. На Росію діє тільки звернення до суду та підтримка ЄС. Недарма Росія вимагає виходу України з Європейської енергетичної хартії, зауважує видання.

Українцям заборонять самостійно опалювати квартири і гріти воду. Бо чиновники вважають, що масова установка автономних систем руйнує комунальну систему опалення і подачі гарячої води. Щоб зберегти і без того слабкі комунікації, установку бойлерів та котлів заборонять. Тих, хто продовжить гріти батареї і воду самостійно, чекають значні штрафи, попереджають «Ізвєстія в Україні». Експерти видання наголошують, що сьогодні комунальна «обязаловка» не зовсім виправдана, оскільки немає чіткої і прозорої схеми формування тарифів. Стаття називається «Погода в домі».

Дописувач газети «День» наводить 5 аргументів, чому тіньовий ринок землі кращий,ніж руйнівні соціальні експерименти. Він вважає, що агрохолдинги після «завершення» земельної реформи стануть повноправними власниками майже всіх сільськогосподарських угідь держави. І володіючи монопольним становищем на ринку, не будуть розмінюватися на такі «дрібниці», як соціальний захист селян, розвиток інфраструктури сільських територій, охорона довкілля тощо. Їм потрібен негайний прибуток. І якщо сьогодні свавілля агролатифундистів хоч якось обмежується необхідністю так чи інакше домовлятися з формальними власниками паїв та місцевою владою, то після «дикої приватизації за прикладом 90-х» українське село має всі шанси стати цілковитим заручником новітніх феодалів. За своїм цинізмом така система земельної власності може перевершити навіть колгоспно-радгоспний лад, переконує дописувач.

Супермаркети можуть повністю зникнути з українських міст. У Партії регіонів пропонують їх демонтувати, а нові дозволити створювати тільки за межами населених пунктів. У містах залишаться лише продовольчі магазини площею до 300 квадратних метрів. При цьому торгові мережі повинні будуть відмовитися від імпортної продукції і забезпечити 80% асортименту вітчизняними товарами. Учасники ринку роздрібної торгівлі таку перспективу називають катастрофічною. Про це розповідає «Комерсант Україна» у статті «Торгівлю виведуть за місто».

Газета «Голос України» розповідає про шахрайства в інтернеті. Публікуючи оголошення з метою щось купити, обміняти чи продати, ви стаєте потенційною жертвою шахраїв, попереджає видання. Схеми, за якими працюють нащадки Остапа Бендера, просто приголомшують. Як результат, потрапити на гачок може кожен, хто має мобільний телефон та банківську картку. Як саме – інформується в матеріалі «Обережно: ви на гачку у шахраїв».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG