Доступність посилання

ТОП новини

Опозиція подала 158 підписів за скликання позачергової сесії парламенту


Три опозиційні парламентські фракції зібрали 158 підписів народних депутатів і звернулися до Голови Верховної Ради з «конституційною вимогою» скликати позачергову сесію, повідомили в середу прес-служби партій «Батьківщина» і «Фронт змін».

Опозиція пропонує внести в порядок денний цієї сесії створення тимчасової слідчої комісії для розслідування порушень Конституції при ув’язненні Юлії Тимошенко і Юрія Луценка, заслуховування інформації Генерального прокурора, міністра внутрішніх справ і голови СБУ, питання про політичну відповідальність голів МВС та СБУ, а також висловлення недовіри Генеральному прокуророві України, мовиться в повідомленнях.

Під вимогою скликати позачергову сесію поставили свої підписи голови фракцій «Батьківщина» Арсеній Яценюк, «УДАР» Віталій Кличко, «Свобода» Олег Тягнибок, депутати трьох опозиційних фракцій та окремі позафракційні депутати.

«Опозиція виконала всі вимоги для скликання сесії та для постановки всіх питань порядку денного. Впевнений, що голова парламенту виконає свій конституційний обов’язок», – заявив Яценюк, як його цитують прес-служби.

Відповідно до закону про Регламент Верховної Ради, сесія повинна бути скликана спікером парламенту в семиденний термін із моменту надходження вимоги, підкріпленої необхідною кількістю підписів народних депутатів (мінімум 150), нагадано в повідомленні. Тож опозиція вимагає від Голови Верховної Ради невідкладно ухвалити рішення про скликання позачергової сесії, як це передбачено законом.
XS
SM
MD
LG