Доступність посилання

ТОП новини

Через ожеледицю у Києві будуть кадрові чистки – Олександр Мазурчак


Олександр Мазурчак
Кияни і гості столиці розплачуються своїм здоров’ям через неналежну роботу комунальних служб. Через ожеледицю 22 січня понад півтисячі людей було травмовано. Навіть у звичайні зимові дні у столиці є чимало клопотів із розчисткою вулиць від снігу та з посипанням доріжок. Втім, ожеледиця стала тестом на випробування, який виявився непосильним для міської влади. Чому так сталося, Радіо Свобода з’ясовувало у першого заступника голови Київської міської державної адміністрації Олександра Мазурчака.
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:06 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ
– Дощ пішов, мінусові температури, аномальна погода – мінус п’ять градусів і фактично всю ніч ішов дощ. Місто перетворилося на суцільну ковзанку. Вважайте, 380 квадратних кілометрів ковзанки.

Але ж не посипані навіть доріжки біля будинків?

– Ні, зараз посипані уже доріжки біля будинків і ще деінде потрібно доробити те, що залишилося. Зараз ситуація контролюється постійно. Річ у тім, що за одну добу комунальні служби не могли справитися повністю з усім містом. Вони повинні були забезпечити його життєдіяльність. У першу чергу потрібно було підтримати безперебійну роботу громадського транспорту і діяльність усіх установ та організацій, доріг, зупинок, підходів до лікарень, шкіл, а зараз усі сили кинуті на доріжки біля будинків, на міжквартальні і міжбудинкові проїзди. Сьогодні я можу сказати, що на 80% все посипано, а лише на відсотків 20 є місця, де зараз досипають.

– На кому лежить відповідальність, якщо люди травмовані?

– Кожна територія має балансоутримувача. І якщо людина травмувалася на цій території, то ми можемо видати відповідну довідку про те, чия це територія, для того щоб звертатися до суду, щоб отримати відшкодування. Це буде за рахунок того, хто є балансоутримувачем і не зміг вчасно забезпечити посипку чи прочистку території. Ці території є територіями районів, і всі вони обслуговуються районними організаціями.

– Мається на увазі те, що голови райдержадміністрацій відповідають персонально за це?
Будуть зроблені пропозиції по кадрових чистках аж до звільнення з роботи. Попереджено і заступників голів районних адміністрацій

– Вони повинні відповідати персонально і були вчора попереджені про те, що ми вже сьогодні наприкінці дня підіб’ємо підсумки і будуть зроблені пропозиції по кадрових чистках аж до звільнення з роботи. Попереджено і заступників голів районних адміністрацій, які відповідають за відповідні напрямки роботи і керівники тих комунальних організацій, які не виконали пункти, які повинні були зробити. Учора оштрафували 127 посадових осіб і більш ніж 600 приписів було видано на виконання робіт.

– Статистика травматизму про що говорить?
Було травмовано 570 людей. Порівняно з попередніми днями приблизно в два з половиною рази збільшився травматизм

– Учора за одну добу було травмовано 570 людей. Порівняно з попередніми днями приблизно в два з половиною рази збільшився травматизм. У медичних закладах надається вся необхідна допомога, але є поняття моральної шкоди, яка нанесена людям. Вона компенсується постраждалим за рішенням суду. Ми готові надати постраждалим відповідну інформацію про те, хто є балансоутримувачем тієї чи іншої території, на кого подати в суд.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG