Доступність посилання

ТОП новини

Жириновський хоче карати журналістів за іноземні слова


Москва – У Російській Федерації представники Ліберально-демократичної парті Росії (ЛДПР) готують до внесення до Держдуми законопроект про заборону на використання в ЗМІ іноземних слів за наявності російських аналогів. Карати за порушення такої норми ліберал-демократи пропонують штрафами чи звільненням журналістів, які провинилися. Ті, хто стежить за законотворчістю Володимира Жириновського і його партії, вважають, що це чергова піар-акція чи рекламний трюк ЛДПР.

«Російську мову треба звільняти від сміття та іноземних слів», – заявив незмінний лідер ЛДПР Володимир Жириновський журналістам. І додав, що в надрах його партії готується законопроект, згідно з яким «не можна використовувати іноземні слова, якщо є російські аналоги».
Презерватив – це французькою, а російською – «прєдохранітєль»!
Володимир Жириновський

«Постійно в радіопередачах і в телепередачах лунають іноземні слова: «дилер», але російське слово – «посередник», «бутік» – «лавка», але ж ні, «бутік»! Мутон – «овчина» російською. По всьому місту написано Sale, Sale, Sale просто англійською мовою. І презерватив – ось побутове слово. Російською ж – «прєдохранітєль», немає презерватива! Це французькою, а російською – «прєдохранітєль!» – наголосив Жириновський.

Частка істини в ініціативі Жириновського є. Фахівці кажуть, що не тільки в розмовній російській мові, але і в публічній слово «зміст» замінилося на «контент», «тенденції» – на «тренд», а «марка» – на «бренд». Інше питання, наскільки своєчасною саме зараз є поява такого закону.

«Жириновський – вар’ят, а це абсолютно вар’ятська політика»

Відомий журналіст, ведучий радіостанції «Ехо Москви» Матвій Ганапольський із жалем констатує, що Жириновський та його колеги спрямовують свою енергію на зовсім не потрібні речі, відволікаючи парламент від важливіших проблем.

«Мені здається, що це звичайний піар, такий, до якого залучився і Володимир Вольфович Жириновський, який відчуває, що його політична кар’єра закінчується. На жаль, от так безславно, тому що він – людина розумна. Він міг би зробити якийсь нормальний законопроект, висловитися проти антидитячого закону, але ми бачимо, що треба, наприклад, назвати газету «Коммерсантъ» – газетою «Торґовєцъ». Це знаєте, про що свідчить? Що це не Володимир Вольфович такий вар’ят, а це абсолютно вар’ятська політика у Російській Федерації. На жаль», – вважає Матвій Ганапольський.

За словами Володимира Жириновського, над законопроектом зараз працюють юристи, після чого цей документ офіційно буде запропонований на розгляд нижньої палати парламенту. Як приклад успішної боротьби із запозиченнями Жириновський навів Туреччину, де, за його словами, з іноземними словами «покінчено».

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG