Доступність посилання

ТОП новини
07 травня 2021, Київ 02:09

Верховний суд Пакистану почав нове розслідування проти прем’єра


Раджа Первез Ашраф, архівне фото
Верховний суд Пакистану в четвер наказав почати вже друге розслідування проти прем’єр-міністра Раджі Первеза Ашрафа. Цього разу воно має стосуватися справи колишнього керівника нафтогазового регуляторного органу, якого звинувачують в отриманні комісійних і «відкатів» на суму в 850 мільйонів доларів: як стверджують, прем’єр і ще кілька чільних урядовців допомогли тому втекти з країни.

Проти Ашрафа і ще кількох посадовців нині порушена ще одна гучна справа, в якій його звинувачують у корупції при укладенні урядових контрактів на закупівлю електроенергії у приватної енергокомпанії 2009 року, коли нинішній прем’єр був міністром електроенергетики і водних ресурсів Пакистану.

Раджа Первез Ашраф очолив уряд минулого року, коли той же Верховний суд усунув із посади попереднього прем’єра Юсафа Разу Ґілані, визнавши того винним у неповазі до суду. Перед призначенням Ашраф став другим кандидатом на посаду голови уряду від владної коаліції: їй довелося замінювати першого кандидата, на якого видали судовий ордер на арешт.

Нинішній цивільний уряд Пакистану заявляє, що судова система країни бере участь у політично мотивованій кампанії проти нього.

У середині березня цей уряд має стати першою за всю історію Пакистану цивільною владою, яка відбуде до кінця весь свій п’ятирічний конституційний термін.
XS
SM
MD
LG