Доступність посилання

ТОП новини

Республіканці заговорили про необхідність дати громадянство мільйонам нелегалів у США


Тиждень, що розпочався, обіцяє бути багатим на значущі події в американській політиці. Барак Обама готується запропонувати свій варіант імміграційної реформи, яка має полегшити становище мільйонів нелегалів у США та запропонувати їм реалістичний шлях до отримання громадянства. Свою пропозицію з даного питання також має озвучити міжпартійна сенатська група. Так само цього тижня Сенат буде розглядати запропоновані Обамою кандидатури голови Держдепу та Міністерства оборони. І якщо, сенатори навряд чи матимуть зауваження щодо Джона Керрі, який тривалий час очолював Сенатський комітет із закордонних справ, то кандидатура Чака Гейґела є досить контроверсійною.

У вівторок під час візиту до Лас-Вегасу, у штаті Невада Обама зробить першу спробу консолідувати громадську підтримку власного проекту реформи імміграційної системи США. Підтримка виборців Невади та інших штатів, у яких іспаномовне населення складає значну частину, відіграла значну роль у переобранні Обами. Імміграційна реформа – була одною з центральних тем інавгураційної промови Обами:

«Ми не досягнемо нашої мети, поки не знайдемо, як включити до нашого суспільства сповнених надій та енергії іммігрантів, які бачать Америку країною можливостей; поки талановиті студенти та професіонали з цілого світу не матимуть можливості працювати на благо Америки».

Міжпартійна сенатська група, яка складається з чотирьох демократів та чотирьох республіканців, має запропонувати свій план реформи, яка дозволить нелегалам, які працюють у США отримати американське громадянство та водночас посилить безпеку кордонів США. Вирішення цих питань відкладалось у США десятиріччями, зазначив сенатор-демократ Дик Дурбін:

«Ми вже чверть сторіччя живемо без чітко визначеної імміграційної політики. Це неприпустимо у країні, яку створили іммігранти».

На тлі зростання політичної ролі іспаномовної громади США та зменшення традиційної електоральної бази республіканців, останні схоже готові перейняти гасла демократів щоб здобути голоси іспаномовних виборців
Якщо протягом першого президентського терміну Обами республіканці успішно «завалили» його спроби проштовхнути через Конгрес реформу, то тепер, на тлі зростання політичної ролі іспаномовної громади США та зменшення традиційної електоральної бази республіканців, останні схоже готові перейняти гасла демократів щоб здобути голоси іспаномовних виборців.

«Ситуація, коли 11 мільйонів людей перебувають у країні нелегально, не може тривати вічно. Не можна, щоб і надалі народжені у США діти та діти, привезені до Америки батьками, не мали легального статусу у країні, де живуть все життя. Настав час змін, заявив сенатор-республіканець Джон Маккейн.

Тест чекає і на нові призначення Обами. Цього тижня Сенат США має розглянути кандидатури Джона Керрі, який має очолити Держдеп та Чака Гейґела, якого Обама бачить новим головою Пентагону.

Ми вже чверть сторіччя живемо без чітко визначеної імміграційної політики. Це неприпустимо у країні, яку створили іммігранти
Дик Дурбін. сенатор
Останній, щоправда, піддається критиці з боку ряду своїх же однопартійців за його невизначеність щодо Ірану та критику політики Ізраїлю, яка раніше лунала з вуст Гейґела.

«Ми вже чверть сторіччя живемо без чітко визначеної імміграційної політики. Це неприпустимо у країні, яку створили іммігранти».Рішення Сенату щодо Гейґела не просто посилить, чи послабить позицію Обами, воно покаже, чи працюють нещодавно проголосовані у Сенаті зміни, покликані обмежити здатність окремих сенаторів блокувати розгляд президентських призначень.

Сенатор-демократ Бен Кардін каже:

«Ухвалені зміни мають забезпечити умови для спільної роботи демократів та республіканців. Йдеться про більше, ніж дотримання формальних процедур. Зрештою ми тут, щоб вирішувати нагальні питання країни.»

Так, від ефективності оновленої процедури у Сенаті буде залежати те, чи зможе Америка вирішити питання національного боргу та скорочення бюджетних витрат, які втуплять у силу автоматично, якщо політики не досягнуть домовленості щодо плану зменшення дефіциту.

(Передрук з «Голосу Америки»)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG