Доступність посилання

ТОП новини

Луганці робити щеплення від грипу не поспішають


Луганськ – За останній тиждень в Луганській області на гострі респіраторні інфекції захворіло майже 10 тисяч людей. При цьому клінічно підтверджено 5 випадків грипу. В обласній санепідемстанції заявляють про зростання захворюваності, але епідемії поки не фіксують. На значне збільшення хворих тут очікують на початку-всередині лютого.

Найкращим способом профілактики лікарі вважають щеплення – захищає на 80 відсотків. Однак, жителі області зі щепленнями не поспішають. За даними обласної санстанції, щеплення від грипу мають лише 10 з половиною тисяч осіб, говорить головний державний санітарний лікар Луганської області Володимир Жданов.

«Здебільшого, щеплені належать до так званої групи медичного ризику. 5590 – медпрацівники, 700 – вчителі, працівники сфери обслуговування, торгівлі і транспорту, 85 чоловік – особовий склад МНС. Виходить, що основна частина – лікарі», – сказав Володимир Жданов.

Щеплення робити не пізно ­

Попри те, що випадки грипу вже зафіксовані, щеплення робити можна, вважає лікар епідеміолог обласної клінічної лікарні Тетяна Кравченко, але робити це потрібно лише за призначенням лікаря.

Можна зробити щеплення тільки після огляду лікарем
Тетяна Кравченко
«Щеплення буде працювати, якщо ви ще не захворіли на грип. Якщо ви навіть хворіли на ГРВІ, наприклад, місяць, або два тижні тому, можна зробити щеплення. Це не є протипоказанням. Але тільки після огляду лікарем і призначення лікарем цього щеплення», – пояснила лікар.

За словами Тетяни Кравченко, нині в області є 551 доза вакцини «Інфлувак». Право на продаж вакцини від грипу має лише обласне комунальне підприємство «Фармація». Щоправда, в довідковій службі підприємства, відповідаючи на запитання кореспондента Радіо Свобода, повідомили, що вакцини в аптеках більше не залишилося.

Противірусні препарати – за призначенням лікаря

Серед інших способів профілактики лікар епідеміолог рекомендує вживання цитрусових, шипшини, заморожених ягід. Потрібно частіше мити руки, провітрювати помешкання, а також менше бувати в громадських місцях. Саме таких рекомендацій дотримуються опитані Радіо Свобода луганці:

– На свіжому повітрі частіше буваю;

– Мене, слава Богу, захищає мій природній імунітет;

– Ми загартовуємося, ведемо активний спосіб життя, гуляємо – це найголовніше;

– Стараюся менше їздити в громадському транспорті, менше спілкуватися з хворими. Також, звичайно, гарячий чай з лимоном, з малиною.

Що ж до противірусних препаратів, тут потрібно бути обережним.

«Люди самі вживають противірусні препарати. Я не прибічник цього. Так, вони, дійсно призначені для лікування, для профілактики ГРВІ і грипу. Це «Амізон», деякі види інтерферонів, «Ремантадін». Я вважаю, що попередньо потрібно проконсультуватися з лікарем», – наголошує Тетяна Кравченко.
XS
SM
MD
LG