Доступність посилання

ТОП новини

В ОБСЄ вітають вирок Пукачу, але закликають встановити замовників


Дуня Міятович
Спеціальний представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Дуня Міятович привітала засудження колишнього керівника департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Водночас вона закликала українську владу знайти замовників цього злочину.

«Нарешті, після 12 довгих років страждань і невизначеності для родини Гонгадзе, друзів і колег, була встановлена справедливість. Але ті, хто замовив цей злочин, залишаються на свободі», – цитує Міятович сайт ОБСЄ.

«Ще треба пройти довгий шлях для того, щоб розірвати коло безкарності для тих, хто провокує насильство проти журналістів в Україні і за її межами», – сказала представник ОБСЄ.

Вчора Печерський райсуд Києва засудив Пукача до довічного ув’язнення за вбивство Гонгадзе в 2000 році.

У березні 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними в убивстві журналіста трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження МВС України і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі строком від 12 до 13 років.

Ще один обвинувачений – Пукач – перебував у розшуку від 2005 року. У липні 2009-го Пукача затримали. Печерський райсуд Києва від квітня 2011 року в закритому режимі розглядав справу за його звинуваченням у вбивстві Гонгадзе.

Замовники злочину досі не встановлені.
XS
SM
MD
LG