Доступність посилання

ТОП новини

«Приїзди чистити наші туалети» – Британія відлякує потенційних іммігрантів


Прага – Замість того, щоб пропонувати іммігрантам з Румунії та Болгарії сприятливий шлях до Великої Британії, влада в Лондоні намагається відлякувати гостей із незаможних країн ЄС рекламними роликами про непросте життя у дощовій країні, «враженій алкоголізмом серед молоді». Британці побоюються, що сотні тисяч іммігрантів прибудуть до них вже у найближчі роки. У Румунії та Болгарії намагаються захищатися від такої застрашливої британської реклами своїми контрзаходами у пресі та інтернеті.

Семирічна заборона на в’їзд до Великої Британії з території нових членів ЄС із метою працевлаштування може бути скасована Лондоном до кінця 2013 року. За попередніми підрахунками, у 2014 році із Румунії та Болгарії може прибути на британські терени щонайменше 250 тисяч мігрантів. У британському уряді придумали, як відлякувати незваних гостей – рекламою нібито гірких сторін життя на островах: поганою погодою, алкоголізмом серед молоді тощо.

Згідно з британською The Daily Telegraph, запропонована кампанія зосереджується на негативних сторонах життя у Великій Британії. Для цього придатні проблеми з інфраструктурою, зростання цін, безперервні дощі. Відтак ліва щоденна британська газета The Guardian запропонувала зобразити ці проблеми у власноруч створеній рекламі, щоб стримати ймовірних відвідувачів від приїзду.

Результати перевершили сподівання: британська самокритика пішла на найвідвертіші й відразливі картини власного буття. «Приїзди чистити наші туалети», – закликає одне з гасел реклами. Інші критикують погану роботу громадського транспорту. Дехто іронізує над поганою, сірою погодою в цій країні.

В Румунії і Болгарії не у захваті від такої кампанії британців

Одна з румунських інтернет-газет, Gandul.info, захищаючись від британської антиреклами для емігрантів із Румунії, почала свою кампанію з агітацією британців приїздити до їхньої країни. Бізнесмени Румунії вже вкладають кошти в таку рекламну кампанію, під назвою «Чому ви не їдете до нас?». Лунають гасла реклами в Бухаресті: «Ми розмовляємо кращою англійською, аніж деінде», «Ми можемо не любити Велику Британію, але ви будете любити Румунію».

І що Румунія може запропонувати британським туристам? Шикарні курорти на берегах Чорного моря, унікальні сільські місцевості, зиму в Карпатах, активне нічне життя в Бухаресті.

Тим часом чимало болгар висловлюють у мережі Twitter своє незадоволення британською антирекламою. Так, Яна Л. твітує: «Вони їздять на неправильній стороні дороги!». Нелі Борисова написала: «Погана Велика Британія! Жодних повій зі Східної Європи для вас!»

У Британії продовжують дискутувати довкола проблеми іммігрантів, яка, в умовах дедалі більшого власного безробіття (майже 8 відсотків) і замороження зарплат, є дуже гарячою. За даними досліджень, іноземне населення Великої Британії зросло з 1993 до 2011 року з майже 4 мільйонів до 7 мільйонів осіб. Тому офіційний Лондон не виключає суворших урядових заходів для обмеження притоку нових мігрантів.

Але експерти нагадують, що попередній досвід такої антиреклами в країнах ЄС, у Франції, Великій Британії, не дав бажаних результатів. Так, за минулі роки до одного мільйона поляків оселилися в Британії, незважаючи на відлякування низькою зарплатнею чи поганою погодою.

Якраз у середу оприлюднили дані нового дослідження, що в Англії й Уельсі польська мова стала третьою за числом носіїв, після власне англійської і валійської.

Матеріал підготували Василь Зілгалов і Luke Allnutt
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG