Доступність посилання

ТОП новини

Чи дадуть опозиціонери «ляпаса» спікеру?


Київ – Попри відмову спікера Володимира Рибака скликати позачергову сесію, депутати з опозиційних фракцій у четвер все одно зберуться у Верховній Раді. Опозиціонери не впевнені, чи відкриють для них сесійну залу, але за будь-яких умов обіцяють визначитися щодо своєї подальшої роботи в парламенті і мають намір висловити недовіру спікерові. Натомість представники Партії регіонів наголошують, що будь-які рішення опозиції не матимуть сили.

Попри небажання спікера оголосити позачергову сесію, депутати з трьох опозиційних фракцій зберуться в будівлі Верховної Ради.

«На цих зборах буде ухвалене рішення, як ми будемо діяти в межах парламенту, виходячи із порушень Конституції, законів, регламенту. Думаю, це будуть рішучі дії», – зазначає перший заступник голови фракції «Батьківщина» Олександр Турчинов.

Опозиціонерам відмовили у скликанні позачергової сесії на підставі того, що виникли сумніви в автентичності депутатських підписів, зібраних опозиціонерами. Однак Олександр Турчинов стверджує, що спікер відмовив безпідставно, а тому опозиціонери готові порушити питання про відставку Володимира Рибака.

Регіонал «дає заднього» через Генпрокурора

«Коли ми тільки збирали підписи, регіонали браваду демонстрували, що вони підтримують скликання сесії, – наголошує Олександр Турчинов. – Та як тільки підписи були зареєстровані, вони реально перелякалися і штучно викреслили деякі підписи, але все одно 150 підписів лишилися. Проте Голова Верховної Ради відмовляється виконати свій обов’язок».

Підтримати відставку Володимира Рибака з посади спікера готова і фракція партії УДАР. Натомість депутат-регіонал Володимир Олійник, коментуючи рішення опозиціонерів зібратися, наголошує на тому, що «правових наслідків такі збори не несуть».

Раніше в ефірі Радіо Свобода Володимир Олійник казав, що готовий підтримати проведення позачергової сесії, і дорікав опозиції, ніби та насправді не має наміру збирати позачергову сесію. Тепер він пояснює, що переглянути свою позицію він вирішив через те, що опозиція хоче тиснути на Генерального прокурора.

Політолог радить опозиції брати числом

Політолог Володимир Фесенко вважає, що, заперечуючи право опозиції на проведення позачергової сесії, влада дає зрозуміти, що не йтиме на поступки опозиціонерам. Крім того, подібним чином провладні фракції хочуть використати проти опозиції її ж прийом: якщо опозиція звинувачує владу в голосуванні чужими картками, то у відповідь отримала закиди у махінаціях із підписами.

Моральна перемога опозиції може бути, якщо вони продемонструють, що 150 депутатів від опозиційних фракцій є! Все! Тоді це буде ляпас Рибаку. А якщо не буде, тоді це буде моральна перемога Рибака
Володимир Фесенко
На думку політолога, у цій ситуації опозиція може отримати моральну перемогу, якщо збере у будівлі парламенту сто п’ятдесят депутатів.

«Моральна перемога опозиції може бути, якщо вони продемонструють, що 150 депутатів від опозиційних фракцій, які хочуть провести позачергове засідання, є! Хай вони навіть для журналістів підпишуться. Все! Тоді це буде ляпас Рибаку. А якщо не буде, тоді це буде моральна перемога Рибака», – наголошує Володимир Фесенко.

Відкриття нової сесії у парламенті заплановане на 5 лютого.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG