Доступність посилання

ТОП новини

Президент Обама запропонував власні принципи імміграційної реформи


Президент Обама заявив, що між різними політичними силами почав вибудовуватися консенсус щодо реформи імміграційної системи. Про це він сказав під час виступу в штаті Невада у вівторок, де він представив основні принципи, на основі яких, на його думку, мусить бути реформована імміграційна система. Сьогоднішня модель, за його словами, залишає мільйони людей поза межами легальної економіки та правової системи.

«Я тут сьогодні тому, що настав час здорового глузду та всебічної імміграційної реформи. Цей час – зараз», - сказав він.

Раніше цього тижня група сенаторів з обох партій представила план щодо імміграційної реформи, мета якого надати шлях до громадянства 11 мільйонам іммігрантів, які знаходяться в країні нелегально. Цей план пов’язує зміцнення американських кордонів з наданням нелегальним іммігрантам шляху до отримання громадянства. Аби отримати право легально жити та працювати в США, нелегали мусять зареєструватися, сплатити податки, враховуючи приховані за попередні роки, вивчити англійську та виконати низьку інших умов. План також містить запровадження додаткових кроків з перевірки юридичного статусу працівників та наявності діючої візи.

Пропозиції Обами та сенатський план подібні, але Президент також пропонує збільшення покарання для підприємців, які свідомо наймають нелегальних працівників. За словами президента, шлях до громадянства не буде простим та швидким, але він буде справедливим. Втім, насправді з тим, що в країні з цього приводу досягнуто консенсус, погоджуються не всі. Республіканець Джеф Сешенс проти обох пропозицій:

«Ми віримо, що люди повинні чекати, коли їх приймуть в цю країну – понад мільйон кожний рік – за упорядкованою процедурою, а не хаотично. Ми не маємо винагороджувати тих, хто порушує закони та ускладнювати ситуацію для тих, хто поважає наші закони».

Президент пообіцяв, що, якщо план Сенату буде заблокований, він спрямує до Конгресу власний законопроект:

«Якщо Конгрес не здатний рухатися вперед швидким темпом, я представлю законопроект, що базується на моїх пропозиціях, та наполягатиму, щоб вони проголосували за нього негайно».

Президент Обама підкреслив, що американці мусять пам’ятати, що ці дебати – не про політику. Вони – про реальних людей, які прагнуть заробити можливість стати повноцінними американцями.

(Передрук з «Голосу Америки»)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG