Доступність посилання

ТОП новини

США: Росія сама себе карає розривом угоди проти наркотиків


Прага – Адміністрація США висловила жаль з приводу рішення Росії припинити дію двосторонньої угоди між двома країнами про співпрацю в царині правоохоронної діяльності і контролю за обігом наркотиків. У Вашингтоні також вважають, що підписана у 2002 році угода передбачала, насамперед, фінансову допомогу з боку США для Росії у згаданих напрямках протидії розповсюдженню наркотиків. І тепер, як заявляють у Білому домі, «більше за всіх втратить від цього сама Росія».

Російський уряд розмістив рішення про припинення дії цієї угоди на своєму веб-сайті, аргументувавши його тим, що угода «не відповідає нинішнім реаліям та вичерпала свій потенціал».

Після підписання цієї угоди 25 вересня 2002 року Вашингтон виділив Москві мільйони доларів для допомоги у боротьбі з торгівлею наркотиками й іншими злочинами, включно з торгівлею людьми, інтернет-злочинами, відмиванням грошей, корупцією і тероризмом.

Представник Держдепартаменту США Вікторія Нуланд припустила, що більше за всіх втратить від припинення дії угоди сама Росія.

«Ми висловлюємо жаль з приводу цього рішення, бо згідно з цією угодою ми мали дуже плідну співпрацю з Росією щодо верховенства права, зусиль проти корупції, боротьбі проти торгівлі людьми, проти контрабанди наркотиків. Це покращувало нашу співпрацю у правовій допомозі. Ми залишаємося вірними ідеї співпраці у цій та інших галузях правоохоронної діяльності з Російською Федерацією, включно із боротьбою з наркотиками», – наголосила речниця Держдепартаменту США.

Російська сторона потребувала тут більшої допомоги – Нуланд

Вікторія Нуланд висловила припущення, що Росія сама постраждає від цього рішення: «З нашого погляду, це згубне рішення, бо переважно співпраця, до якої ми спільно докладали зусиль, згідно з угодою, була направлена на навчання росіян вмінню протистояти торгівлі людьми, підвищення правового рівня допомоги у цьому, удосконалення правових кримінальних процедур. Це саме та допомога, яку потребували росіяни, і ми допомагали їм реалізовувати такі кроки, працювали у цьому напрямку. Але це, очевидно, російське рішення, якщо вони не відчувають потреби в такій допомозі надалі».

Аналітики зауважують, що анулювання Росією цієї угоди є продовженням раніше розпочатого процесу погіршення відносин Кремля з Вашингтоном.

Олексій Пушков, який очолює комітет з міжнародних відносин у Державній думі Росії, заявив, що Москва перебуває в процесі, який слід розуміти як висловлювання: «прощавай, наша залежносте», зрозуміло, від Вашингтона.

У вересні 2012 року Росія попросила американське Агентство з міжнародного розвитку (USAID) залишити російські терени. В грудні минулого року Москва на рівні закону заборонила американцям процес усиновлення дітей із Росії.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG