Доступність посилання

ТОП новини

Правоохоронці заперечили тиск на Сергія Павличенка


Міліція і прокуратура в Києві заперечили в четвер заяву Сергія Павличенка, засудженого за вбивство судді, що він написав признання в убивстві під тиском працівників УБОЗу.

Зокрема, відділ зв’язків із громадськістю Головного управління МВС України в Києві заявив, що це твердження не відповідає дійсності і що раніше ніяких скарг на дії працівників міліції ні з боку самого Сергія Павличенка, ні з боку захисту не надходило. Працівники ж міліції діяли в межах закону та своїх повноважень, заявили в міліції Києва. Правоохоронці мають достатню доказову базу, зібрану в рамках чинного законодавства, яка підтверджує причетність Дмитра та Сергія Павличенків до скоєння злочину, мовиться в повідомленні.

А відділ зв’язків із засобами масової інформації прокуратури Києва навів заяву, яку зробила державний обвинувач у справі Наталія Сьома: за її словами, з перегляду відеозапису допиту Сергія Павличенка на досудовому слідстві та відтворення обставин вчинення злочину випливає, що тиск на підсудного не чинився, і сам засуджений жодного разу, навіть на запитання слідчого, не говорив, що до нього застосовувались незаконні методи слідства.

За словами прокурора, перегляд відеозапису відтворення обстановки та обставин убивства дає підстави стверджувати, що Сергій Павличенко був обізнаний в обставинах вчинення злочину, а також свідчить про те, що він повідомляв дані, відомі лише тим, хто вчинив злочин. При цьому вона запевнила, що цей відеозапис не монтувався.

У четвер на слуханні в Апеляційному суді Києва Сергій Павличенко під час допиту, зокрема, заявив, що написав признання в убивстві під тиском співробітників УБОЗу. «Мені кажуть: все, давай зізнавайся у вбивстві. Але ми не вбивали, в чому зізнаватися? Він (співробітник УБОЗу – ред.) каже: мабуть, ти по-доброму не розумієш. Облили ноги водою, взяли електричний кабель і сказали: у тебе п’ять хвилин на роздуми», – сказав Сергій Павличенко.

У четвер Апеляційний суд Києва почав допитувати Сергія Павличенка, завершивши допит його батька Дмитра Павличенка. У слуханні, яке продовжиться 6 лютого, розглядається оскарження вироку Голосіївського районного суду Києва, який 2 жовтня засудив Дмитра Павличенка до довічного ув’язнення, а його сина Сергія Павличенка до 13 років позбавлення волі за вбивство судді Шевченківського районного суду Києва Сергія Зубкова.
XS
SM
MD
LG