Доступність посилання

ТОП новини

Литва: питання про підписання угоди про асоціацію з Україною ще не вирішили


Лінас Антанас Лінкявічус, архівне фото
Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус заявив у четвер, що досі ще остаточно не вирішене питання, чи угоду про асоціацію України з ЄС підпишуть до планованого на листопад саміту учасників програми ЄС «Східне партнерство» у литовській столиці Вільнюсі.

«Незважаючи на те, що Україна – важливий партнер для всього ЄС, сама Україна має ухвалити рішення про вибір. Має бути не лише процес, а й результати, які можна оцінити, подивитися, помацати», – сказав, за повідомленням агентства «Інтерфакс-Україна», міністр.

Виступаючи у Брюсселі, де цими днями відбувалося засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС, Лінкявічус додав, що в Євросоюзі не нав’язуватимуть Україні своєї думки, хоча впевнені, що «Україна належить до Європи».

«Треба обирати. Є межі, які не можна переступити, – наголосив литовський міністр, додавши, що перехід України до глибшої інтеграції з Митним союзом Росії, Казахстану і Білорусі, понад межі вільної торгівлі з цим об’єднанням, спричинить суперечність із єдиним ринком Євросоюзу. – Суперечностей бути не може. Суть у тому, що треба робити вибір».

Якщо дивитися на проблему не політизовано, а практично, саме бажання мати добрі відносини і з Росією, і з ЄС – це єдиний вибір, і іншого шляху бути не може, сказав він і продовжив, звертаючись до України: «Але якщо говорити конкретно про вибір, ми приходимо до точки, коли обирати треба. І тут слово за вашими політиками: література і поезія закінчуються, і починаються конкретні домовленості, від яких залежить майбутнє України».
XS
SM
MD
LG