Доступність посилання

ТОП новини

Тотальне прослуховування: Янукович почує кожного? (Огляд преси)


Обіцянка Президента Віктора Януковича «почути кожного» збувається – українські політики, журналісти та підприємці все частіше заявляють про те, що їх таємно прослуховують. Як пише тижневик «Кореспондент», тема прослуховування та інших методів прихованого отримання інформації в останні місяці в Україні стала неймовірно актуальною. В інтернеті з'явилася ціла низка «зливів» – випадків оприлюднення електронного листування, записів телефонних розмов або таємно знятого відео, об'єктами яких виявилися опозиційні діячі. Багато хто з них взявся за пошуки найбільш безпечних каналів передачі інформації. Докладніше про це йдеться в рубриці «Тотальне прослуховування» у статті «Почують кожного».

Реформи в Україні неможливі, бо є колосальна управлінська проблема – в уряді домінують інтереси бізнесових компаній, груп та окремих персон. А просування тих чи інших проектів, як і їхнє фінансування, завжди має узгоджуватися з ними, стверджує експерт «Газети по-українськи». Він вважає, що в окремих галузях вплив груп на економіку відповідає потребам суспільства. Наприклад, видобування альтернативного газу. Але в більшості випадків відбувається навпаки. Відтак, в реформи Януковича на виборах 2015 року можуть повірити тільки ті, хто зараз вірить у «покращення», переконаний експерт.

Опозиції не потрібно безкінечно боротися проти Табачника чи Арбузова, вважає інший експерт «Газети по-українськи». Бо всі чудово розуміють, що зняти їх із посад не вдасться. Це справа безнадійна. Як і віра в те, що парламентська більшість проголосує за відставку Рибака чи звільнення Тимошенко. Експерт вважає, що опозиції потрібно бути ефективнішою і зайнятися тим, що вона може справді зробити. Наприклад, ініціювати відставку енергетичного віце-прем’єра Юрія Бойка, бо той не впорався з газовими питаннями. Також нереально, щоб «регіонали» підтримали кримінальну відповідальність за голосування чужими картками. Опозиції треба пропонувати м’якший варіант – позбавляти депутатів-порушників права брати участь у сесії впродовж трьох місяців. Це реалістичніше. Тобто, опозиції слід включитися в робочий процес і визначити питання, де можна досягти успіху.

Кожен день заборгованості за житлово-комунальні послуги обійдеться українцям «у копієчку» – Мінрегіонбуд розробив механізм її нарахування злісним неплатникам. За задумом чиновників, коли сума штрафних санкцій порівняється з боргом за «комуналку», справу можна передавати до суду. Юристи впевнені, що вигравати такі справи будуть комунальники. Хоча експерти «Ізвєстій в Україні» радять не панікувати, бо новий механізм поки не досконалий і має шпарини, які можуть врятувати від штрафів навіть боржників із багаторічним стажем.

Переслідування інакомислячих було одним з найбільш похмурих плям в історії СРСР. Тих, хто був не згоден з генеральною лінією більшовицької, а потім Комуністичної партії і чергового вождя, або знищували, або саджали в тюрми, висилали в табори, або закривали у психіатричних закладах. Про дисидентський рух в СРСР і його найяскравіших представників в інтерв’ю газеті «Факти» розповідає правозахисник, голова правління Української Гельсінської спілки Євген Захаров.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG