Доступність посилання

ТОП новини

Парламенту пропонують частково скасувати заборону на куріння в кафе


Депутат Верховної Ради Лев Миримський (позафракційний) пропонує парламенту дозволити паління в приватних закладах громадського харчування за наявності напису при вході, що інформує про це.

Про це йдеться в законопроекті, зареєстрованому в парламенті 31 січня. Текст документа на сайті Верховної Ради поки що відсутній.

Водночас, як повідомляє прес-служба депутата, цей законопроект спрямований на відновлення прав курців.

Так, документом передбачається, що повна заборона на куріння повинна стосуватися закладів державної й комунальної форми власності. Згідно із законопроектом, приватні ресторани, бари і кафе можуть бути повністю або частково орієнтовані на обслуговування курців. Те ж саме стосується й спеціальних закладів, орієнтованих виключно на курців – сигарних клубів.

Як йдеться в повідомленні, у випадку, якщо суб’єкт господарської діяльності надає ресторанні послуги й організовує дозвілля виключно споживачів, які курять, на його вході має бути розміщена інформація, що складається з відповідного графічного знаку й напису: «Обережно. Дозволяємо куріння. Куріння шкодить Вашому здоров’ю!». Якщо ж розважальний заклад не обмежує коло відвідувачів, він повинен мати окреме приміщення для обслуговування відвідувачів, які споживають тютюнові вироби, оснащене витяжною вентиляцією й не суміжне з приміщенням головного входу.

Крім того, депутат пропонує скасувати заборону на використання в громадських місцях електронних сигарет і кальянів.

«Повністю розділяючи державну позицію щодо пропаганди здорового способу життя, відповідального ставлення до свого здоров’я й здоров’я оточуючих як до найвищої індивідуальної й суспільної цінності, необхідно зазначити, що держава при ухваленні законодавчих актів не повинна допускати звуження змісту й обсягу існуючих прав і свобод людей, зокрема, тих, які вільно й свідомо обрали куріння як стиль життя або елемент дозвілля й при цьому не порушують права та свободи інших людей», – йдеться в пояснювальній записці.

16 грудня 2012 року в Україні набув чинності закон, що передбачає заборону на куріння тютюнових виробів, електронних сигарет і кальянів у приміщеннях ресторанів і кафе, органів державної влади, місцевого самоврядування, інших державних установ, а також на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.
XS
SM
MD
LG