Доступність посилання

ТОП новини

Гілларі Клінтон, йдучи у відставку, згадала, де провела більшість ночей


Нью-Йорк – У Сполучених Штатах пішла у відставку з посади державного секретаря, тобто керівника зовнішньополітичного відомства, Гілларі Клінтон. Вона неодноразово попереджала, що після чотирьох років має намір повернутися до приватного життя й писати мемуари. Президент Барак Обама високо оцінив діяльність свого міністра закордонних справ. Під час телевізійного інтерв’ю, спільного з Клінтон, він сказав, що вона «залишиться одним із найкращих наших державних секретарів».

Відомо, що рейтинг особистої популярності Гілларі Клінтон вельми високий. Оглядачі пояснюють цей факт її невтомною працею. Гілларі Клінтон ніколи не сиділа довго у Вашингтоні, мало не завжди була в дорозі. Упродовж чотирьох років, виступаючи в ролі чільного дипломата Сполучених Штатів, вона відвідала 112 країн – рекордну кількість.

Сумарна довжина її повітряних подорожей сягнула понад півтора мільйона кілометрів. Як зауважила Гілларі Клінтон на прес-конференції, вона провела у літаку більше ночей, ніж у своїй власній хаті.

Виступаючи 31 січня у вашингтонській Раді з питань закордонних справ, Клінтон наголошувала на позитивних змінах, що наспіли за останні чотири роки.
Наше глобальне лідерство певніше, ніж багато хто передбачав
Гілларі Клінтон

«За лідерства президента Обами ми закінчили війну в Іраку, почали перехідний період в Афганістані та притягли до відповідальності Усаму бін Ладена, – сказала Гілларі Клінтон. – Ми також освіжили американсьлку дипломатію та зміцнили наші союзи… Ми рухаємося у правильному напрямку. Стисло кажучи, сьогодні Америка міцніша вдома і користується більшою повагою у світі. Наше глобальне лідерство певніше, ніж багато хто передбачав».

Успіхи, про які згадувала держсекретар, мало спільного мали з дипломатією. Натомість власне дипломатичні зусилля Гілларі Клітон дали підставу президентові Бараку Обамі назвати її «одним із найкращих держсекретарів».

Клінтон – «не Кіссінджер»

Видатним досягненням Гілларі Клінтон вважають згоду міжнародної спільноти застосувати щодо Ірану найсуворіші економічні санкції.

Саме Клінтон переконала адміністрацію Обами підтримати повстанців, які виступили проти тиранічного режиму у Лівії.

З її ініціативи Сполучені Штати встановили дипломатичні зв’язки з М’янмою після десятиріч ізоляції внаслідок влади генералів.

Діяльність Клінтон сприяла зміцненню зв’язків із Європою.

Разом з тим, критики стверджують, що послужному спискові Гілларі Клінтон бракує справді великих, епохальних досягнень.

Згадують Джорджа Маршалла, автора доктрини стримування комунізму, або Генрі Кісінджера з його політикою розрядки напруження з Москвою.

Зокрема, діяльність Клінтон вважає видатною, але не епохальною Аарон Дейвід Міллер, експерт вашингтонського Центру імені Вудро Вільсона.
Вона встановила порядок денний – назвемо це «планетарним гуманізмом»
Аарон Дейвід Міллер

«Вона встановила порядок денний – назвемо це «планетарним гуманізмом», – зазначає Міллер. – Ті питання важливі – проти дискримінації, за свободу преси, соціальні проблеми, захист довкілля. Це все проблеми 21-го століття. Вони важливі, але це ще не ті проблеми, за які вас вважають великим або навіть неперевершеним державним секретарем».

Однак аналітики вважають, що поки що надто рано говорити про спадщину Гілларі Клінтон.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG