Доступність посилання

ТОП новини

Харківський бабак Тимко передбачив ранню прохолодну весну


Степовий бабак Тимко II, який живе на біологічній станції Харківського національного університету імені Каразіна в селищі Гайдари (Зміївський район Харківської області), передбачив ранню прохолодну весну.

Оскільки погода в Гайдарах похмура, Тимко II не побачив своєї тіні.

«Весна обов’язково настане через шість тижнів, але буде дещо прохолодною», – переклав журналістам пророкування Тимка його охоронець, начальник біостанції Віктор Токарський.

На біостанції ХНУ День бабака відзначають із 2004 року. Тимко II пророкує погоду вчетверте. До цього прогнозами займався його попередник Тимко I, якого кілька років тому проводили на заслужену пенсію за віком.

Бабаки з біостанції на Харківщині «віщують весну» за американською традицією 2 лютого. Традиція «дня бабака» чи подібна в цей день, на Стрітення Господнє за григоріянським календарем, існує ще в кількох країнах. Натомість у деяких інших країнах, де християнські свята визначають за юліянським календарем, Стрітення і «день бабака» припадає на 15 лютого. Цього дня в Україні свій власний «прогноз весни» винесуть бабаки Львівського міського еколого-натуралістичного центру.
XS
SM
MD
LG