Доступність посилання

ТОП новини

Опозиція пропонує встановити результати виборів у проблемних округах


Лідери трьох опозиційних фракцій парламенту пропонують постановою Верховної Ради України встановити результати виборів у п’яти виборчих округах.

На сайті парламенту народні депутати – лідер фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк, лідер фракції УДАР Віталій Кличко, лідер фракції «Свобода» Олег Тягнибок, зареєстували відповідний проект постанови. Текст проекту на сайті парламенту поки що відсутній.

Водночас, як повідомляє прес-служба «Батьківщини», в пояснювальній записці до проекту постанови наголошується, що за результатами протоколів дільничних комісій у «проблемних» округах перемогли кандидати від опозиції Віктор Романюк (округ №94), Аркадій Корнацький (округ № 132), Микола Булатецький (округ № 132), Леонід Даценко (округ №197) і Юрій Левченко (округ №223). «Однак 5 листопада 2012 року Центральна виборча комісія ухвалила постанову про неможливість достовірного встановлення підсумків голосування і результатів виборів в округах № 94, 132, 194, 197 і 223», – йдеться в повідомленні.

За даними прес-служби «Батьківщини», ЦВК мала змогу достовірно встановити реальне волевиявлення виборців на підставі протоколів дільничних виборчих комісій. Своєю постановою, наголосили в опозиції, Центрвиборчком порушив норми Конституції, що закріплюють принципи народного суверенітету, і не врахувала фактичне волевиявлення громадян.

Опозиційні фракції вимагають від ЦВК в десятиденний термін достовірно встановити результати виборів народних депутатів, що відбулися 28 жовтня 2012 року в п’яти проблемних округах на підставі оригіналів протоколів дільничних виборчих комісій відповідних округів.

У листопаді минулого року Центральна виборча комісія ухвалила постанову про неможливість встановити достовірні результати голосування на виборах народних депутатів України 28 жовтня у п’яти одномандатних округах: №94 (Обухів, Київська область), №132 (Первомайськ, Миколаївська область), №194 (Черкаси), №197 (Канів, Черкаська область) і №223 (Київ).

Пізніше Верховна Рада ухвалила рішення, яким рекомендувала ЦВК призначити повторні вибори у цих округах.

Водночас заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера заявив, що для проведення виборів необхідно ухвалити закон, який регулював би процедуру перевиборів, оскільки чинний закон про вибори це питання чітко не регулює.
XS
SM
MD
LG