Доступність посилання

ТОП новини

Богатирьова каже, що її син не причетний до неякісних вакцин


Раїса Богатирьова
Міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова заявляє, що її син Олександр не є співвласником ПАТ «Фармстандарт-біолік».

Як повідомляє агенція УНІАН, за словами Богатирьової, МОЗ проводить перевірку процедури тендерних закупівель вакцини виробництва цієї компанії. Вона оцінила ситуацію, яка склалась навколо цього питання, «як персональний конфлікт з міністром охорони здоров’я». Богатирьова наголосила, що вона сама в першу чергу зацікавлена у тому, щоб ця ситуація була якнайшвидше з’ясована.

За словами міністра, як тільки будуть результати перевірки МОЗ, вони будуть донесені до громадськості. «Що стосується цього підприємства, то справа в тому, що це одне із багатьох приватних підприємств, які існують в Україні. Неправда в тому, що власником є мої родичі. Власниками цієї компанії є російський бізнес, і вони ведуть свій менеджмент, ведуть свою політику. Яка вона, вдала чи невдала, це вже інша справа», – сказала Богатирьова.

Міністр додала, що «це єдине в Україні підприємство, яке займається багато років випуском імунобіологічних препаратів». Вона наголосила, що відкриття таких підприємств є дуже складним процесом.

За словами Богатирьової, препарати, які випускаються цією фірмою, присутні на ринку від 1993 року. «Тому бачити в цьому якийсь там підтекст ми абсолютно не маємо підстав. Підприємство, яке сьогодні представляє вакцини й одну з них як спільну наробку з кубинськими компаніями, і вакцина, про яку йде мова в деяких ЗМІ, кубинцями продається ЮНІСЕФ і понад 40 країнам світу. Переважна частина країн світу проводить щеплення від того, від чого і ми», – заявила Богатирьова.

Раніше народний депутат Андрій Сенченко оприлюднив документи, які свідчать про те, що Державна служба з лікарських засобів тимчасово заборонила реалізацію, зберігання і застосування всіх серій вакцини для профілактики гепатиту В виробництва ПАТ «Фармстандарт-біолік».

Також прес-служба депутата повідомила, що Генпрокуратура ухвалила рішення про проведення перевірки про дотримання законодавства Міністерством охорони здоров’я при закупівлі вакцин виробництва цієї компанії. У прес-службі Сенченка також наводили інформацію про те, що в Україні після щеплення вакциною від сина Богатирьової померло 11 дітей.
XS
SM
MD
LG