Доступність посилання

ТОП новини

Україна може отримати від ЄБРР майже мільярд доларів


У вівторок президент Європейського банку реконструкції та розвитку, одного з найбільших міжнародних кредитних агентств, Сума Чакрабарті та голова Венеціанської комісії Джанні Букікіо зустрілися з президентом України Віктором Януковичем.

Президент ЄБРР заявив репортерам, що банк готовий і далі надавати Україні інвестиції на суму до мільярда доларів на рік, але для цього український уряд мусить боротися з корупцією та реформувати правову систему.

За словами провідного радника із зовнішніх зв’язків ЄБРР Антона Усова, президент ЄБРР відзначив на зустрічі з українською владою, що банк «отримує від інвесторів, компаній та бізнес-асоціацій, що працюють в Україні, сигнали про посилення тиску на бізнес з боку Податкової адміністрації, Митної служби тощо. Це фактично означає, що західні інвестори перестають розглядати Україну як місце для подальшого інвестування, а місцеві кредитори зменшують власну участь у бізнес-проектах. Це відбувається на тлі посилення конкурентної боротьби за кредити у світі, яку Україна зараз програє».

Антон Усов сказав, що ЄБРР не зможе підтримувати існуючі обсяги кредитування за нинішніх обставин. Відмітивши, що, хоча ситуація розвивалася протягом тривалого часу, «зараз настав момент, коли про це треба говорити вголос».

Під час зустрічі президента ЄБРР з президентом Януковичем останній отримав офіційного листа з рекомендаціями, розповів радник ЄБРР. «Ми очікуємо, що наслідком стане створення робочої групи чи кількох груп, розробка та підписання Меморандуму з розуміння між інвесторами та українським урядом», – сказав він.
ЄБРР отримує від інвесторів, компаній та бізнес-асоціацій, що працюють в Україні, сигнали про посилення тиску на бізнес
Антон Усов

До рекомендацій ЄБРР входять дії з запобігання та подолання корупційного тиску на бізнес, певні моменти співпраці між банком та українською владо, а також створення посади незалежного омбудсмена, який буде допомагати компаніям, незалежно від їх походження, вирішувати проблеми, пов’язані з тиском на бізнес.

Також Усов відзначив, що багато часу та допомоги в цьому процесі ЄБРР надали Американська торговельна палата в Україні, Європейська бізнес-асоціація і бізнес-громада в Україні.

Відповідаючи на питання про реакцію президента на лист ЄБРР, Усов сказав, що той прореагував «живо» – негайно дав доручення співробітникам апарату адміністрації. Представник ЄБРР вважає, що на реакцію з боку української влади можна чекати вже найближчим часом, оскільки сигнал від банку, який є найбільшим інвестором в Україні та визначає ставлення інших інвесторів, українська влада не може проігнорувати.

(Передрук з Голосу Америки)

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG