Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко вимагає особистої присутності на допитах у справі Щербаня


Колишній прем’єр Юлія Тимошенко вимагає особистої присутності на допитах всіх свідків у справі про вбивство бізнесмена і народного депутата Євгена Щербаня. Про це йдеться у клопотанні Тимошенко до Печерського райсуду Києва, яке сьогодні біля харківської лікарні зачитав захисник екс-прем’єра Сергій Сас.

«З урахуванням грубого порушення судом зазначених мною вимог чинного національного і міжнародного законодавства, також мого права бути присутнім на допитах свідків, керуючись ч.2 ст. 232 Кримінального процесуального кодексу України, заперечую проти здійснення досудового розслідування, в тому числі допиту свідків, під час якого я буду перебувати дистанційно. Вимагаю припинити порушення моїх прав на захист, вимагаю проводити допит свідків виключно за моєю особистою присутністю у залі судових засідань і заявляю про своє бажання брати особисту участь у допиті всіх так званих свідків, яких захоче допитати у судовому засіданні сторона обвинувачення», – йдеться у клопотанні екс-прем’єра.

За словами Саса, Тимошенко також вимагає повідомляти їй про проведення допитів свідків у встановлений законом термін – за три доби до початку.

Колишній прем’єр вчора мала взяти участь у допиті свідка у справі про вбивство в 1996 році депутата Євгена Щербаня. Проте слідчий суддя Оксана Царевич перенесла проведення слідчих дій на сьогодні. За словами судді, Тимошенко заявила, що не готова до проведення слідчої дії, оскільки її пізно про це поінформували, і вона не встигла поспілкуватися із захисником.

Водночас захисник Тимошенко Серій Власенко заявив, що захист не боїться цього допиту, але вимагає, щоб його провели із дотриманням закону.

Сьогодні колишній прем’єр закликала перенести на 2-3 тижні проведення допиту свідка в справі Щербаня за її участю.
XS
SM
MD
LG