Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську вчительку звинувачують у знущанні над дітьми


Дніпропетровськ – У загальноосвітній школі № 9 Дніпропетровська розпочалася прокурорська перевірка за фактом жорстокого поводження з учнями. За даними з прокуратури, школою зацікавились через скарги батьків, які твердять, що вчителька початкових класів постійно ображає їхніх дітей. Педагога також підозрюють в організації нелегального бізнесу в групі продовженого дня. Сама вчителька усі звинувачення відкидає, заявляючи, що батьки дітей організували її «цькування». Психологи тим часом рекомендують батькам не ігнорувати скарги своїх дітей на школу й учителів, а з’ясовувати ситуацію, доки вона не переросла в серйозний конфлікт.

Другокласниця і її мама не називають свого прізвища і приховують обличчя від зйомки. Мама наводить приклад, який стався на одному з уроків: її донька чотири рази просилась у вчительки вийти до туалету, а та не пускала, ображаючи дитину на очах у всього класу. Тоді дівчинка не витерпіла і обмочилася просто біля дошки. І мама, і донька стверджують: педагог знущалась із дитини не вперше, вона дозволяла собі ображати й інших учнів.

Дівчинка розповідає, що класний керівник обзиває учнів «негарними словами: «дурнями», «дурепами»». «Торік був випадок: один хлопчик на уроці в неї обкакався, інша дівчинка обпісялась. Ці діти, звісно, були змушені покинути школу», – додає її мати.

Неслухняна дитина чи неслухняні батьки?

Батьки дівчинки, яка опинилась у неприємній ситуації, впевнені: вчителька ображала їхню доньку не випадково, мовляв, це помста за те, що вони відмовили у грошах. Мати й батько вже подали до прокуратури скаргу на те, що педагог організувала нелегальну «групу продовженого дня» і за заняття з дітьми після уроків вимагала з батьків по 800 гривень за місяць.

В адміністрації школи заявляють: про «бізнес» своєї співробітниці нічого не знали, це мають з’ясувати правоохоронці. Що ж до самої вчительки – підтверджують: на її жорстоке ставлення скаржились і раніше.

Сама ж педагог Наталя Зданевич усі звинувачення відкидає, вважаючи, що з нею зводять рахунки батьки тих дітей, які не встигають у навчанні. Вона подала заяву до міліції, де розповіла про погрози батька учениці.

«Це все батько вигадав. Він прийшов до мене і погрожував мене застрелити, казав, що в нього є друзі в прокуратурі і йому за це нічого не буде. Ця дівчинка не раз просилась вийти на уроці, а сама бігала по коридору», – каже вчителька.

Шкільним конфліктом зацікавилась прокуратура. Як повідомила Радіо Свобода речник обласної прокуратури Олександра Сараєва, уже триває перевірка.

«Прокуратурою Кіровського району Дніпропетровська розпочато перевірку за зверненням батька учениці другого класу, у якому йдеться про імовірні факти знущання над дітьми та незаконного надання додаткових платних послуг з боку вчителя. До перевірки долучились фахівці Департаменту освіти облдержадміністрації», – сказала співробітник прокуратури.

Поки що не беруться давати оцінку діям педагога чиновники-освітяни. Керівник відділу освіти Кіровської районної ради Дніпропетровська Олена Куян каже: якщо факти підтвердяться, вживатимуть заходів, аби «такі випадки раз і назавжди викорінити з системи освіти».

«Треба серйозно ставитись до небажання дитини відвідувати школу»

Між тим, психологи рекомендують і батькам, і вчителям з’ясовувати шкільні конфлікти відразу, щоб вони не переростали в серйозні скандали. Дніпропетровський психолог Олег Соловей радить мамам і татам у будь-якому разі не ігнорувати скарги своїх дітей на школу і вчителів.

«Кожну ситуацію треба розглядати окремо, може бути чимало нюансів. Передусім має сенс поставитись до скарг дітей серйозно, часто батьки їх ігнорують, вважають, що діти вигадують. Треба серйозно ставитись до бажання чи небажання дитини відвідувати школу», – сказав у коментарі Радіо Свобода психолог Олег Соловей.

«Наступний крок – поговорити з учителем безпосереднього. Якщо не виходить контакту, треба йти далі – є батьківський комітет, є завуч, є директор. При відсутності розуміння треба звертатись до вищих інстанцій – райради, міськради. Але є ще один момент: є батьки, які йдуть по всіх можливих інстанціях. В наших умовах ні до чого хорошого це не призведе, ставлення до дитини не покращиться, наслідком може стати навіть переведення до іншої школи. Тобто конфлікт треба вирішувати на ранній стадії», – додає психолог.

Сьогодні стало відомо, що скандальна вчителька звільнилася з роботи за власним бажанням.
  • Зображення 16x9

    Юлія Рацибарська

    Журналістка-фрілансерка. Працюю кореспонденткою Радіо Свобода в Дніпрі з 2006 року. Народилась на Дніпропетровщині. Закінчила факультет систем і засобів масової комунікації Дніпровського національного університету – магістр журналістики. Писала для місцевих та загальноукраїнських газет і журналів, працювала новинкаркою та дикторкою на радіо, кореспонденткою та редакторкою сайту в інформагенції. Пишу, фотографую, надихаюсь історіями людей.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG