Доступність посилання

ТОП новини

Азаров заявив, що Україна продовжить домагатися перегляду газового контракту


(архівне фото)
Україна продовжить домагатися перегляду 11-річного контракту, підписаного 2009 року, на постачання газу російським «Газпромом», домагаючись вигідніших умов, заявив у четвер Прем’єр-міністр Микола Азаров на зустрічі з місією Міжнародного валютного фонду в Києві.

Він висловив сподівання, що вдасться перейти до оновленого контракту і до перегляду ціни, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».

Місія МВФ прибула до Києва наприкінці січня, а цього тижня до неї приєднався її голова Крістофер Джарвіс, після чого сторони перейшли до переговорів на високому рівні. Зокрема, відбулася зустріч місії з Національним банком, фінансово-економічним блоком уряду, Міненерговугілля. Очікується, що місія працюватиме в Україні до 12 лютого. Київ хоче домогтися відкриття нової програми фінансової співпраці з МВФ на суму, що перевищує 15 мільярдів доларів (10 мільярдів «спеціальних прав запозичення», розрахункової одиниці МВФ).

Попередня програма stand-by на ту ж суму формально завершилася в грудні 2012 року. Її відкрили наприкінці липня 2010 року, проте Україна змогла отримати лише два транші загалом менш як на чверть від тієї суми. З весни 2011 року програму заморозили на етапі другого перегляду: Україна півтора року намагалася переконати МВФ вилучити питання про субсидовані ціни на природний газ для населення, поки не закінчаться переговори щодо газу з Росією, але безрезультатно.
XS
SM
MD
LG