Доступність посилання

ТОП новини

«Свобода» закликала єврокомісара сприяти визнанню в ЄС Голодомору геноцидом


Партія «Всеукраїнське об’єднання «Свобода» повідомила, що закликала в четвер єврокомісара з питань розширення і Європейської політики сусідства Штефана Фюле, який перебуває в Україні, посприяти визнанню в ЄС Голодомору 1932–33 років геноцидом української нації.

Як заявив на зустрічі народних депутатів із єврокомісаром заступник голови партії Андрій Мохник, частина країн Євросоюзу вже визнала Голодомор геноцидом, а тепер партія просить сприяння Європейського Союзу в тому, щоб усі країни ЄС пішли на таке визнання і засудили цей злочин.

В Україні Голодомор 1932–33 років офіційно визнаний актом геноциду українського народу – закон про це ухвалила 2006 року Верховна Рада. Нинішній Президент Віктор Янукович заявляв, що Голодомор був не геноцидом, а лише «спільною трагедією народів, які колись входили в єдину державу – Радянський Союз».

На початку 1930-х років значні території тодішнього СРСР тяжко потерпіли від голоду через сильні неврожаї, натомість саме в Україні й Кубані, де більшість населення тоді становили українці, голод був у ті часи влаштований радянською владою штучно. Також є дані, що такий самий штучний голод був тоді ж створений у Казахстані.
XS
SM
MD
LG