Доступність посилання

В Україні зростають протестні настрої (огляд преси)


11 лютого три канали Національної радіокомпанії України: Перший канал Українського радіо, радіо «Промінь» та «Культура» відновили ефірне мовлення. Як нагадує газета «День», державне радіо мовчало упродовж шести днів. Причина – недофінансування. Утім, те, яким чином канали повернули в ефір, нагадує швидше реанімаційні заходи, аніж системне лікування. Сьогодні кошти виділили, а що буде завтра? Чому так склалося, що державне радіо почали фінансувати за залишковим принципом? Адже воно, як наголошує «День», важливе як з точки зору збереження українського простору в інформаційному середовищі, так і з точки зору донесення до громадськості державної позиції. Це аналізують експерти видання.

Порівняно з минулим роком, кількість заборон щодо проведення акцій протесту зросла у 1,5 раза. Якщо 2011 року, згідно із судовими рішеннями, було скасоване проведення 203 заходів із висловлення невдоволення, 2012 року кількість таких рішень збільшилася до 316. Водночас зменшився відсоток успішних оскаржень відповідних заборон у судовому порядку. Як переконує експерт газети «День», намагання влади тиснути на соціально активних громадян може закінчитися формами агресивного стихійного протесту. Заголовок публікації – «За межею правового поля».

Прожитковий мінімум в Україні занижений на 30 відсотків, переконані народні депутати з фракції «Батьківщина». Днями вони зареєстрували законопроект, в якому пропонують збільшити суму прожиткового мінімуму. Як нагадує газета «Україна молода», саме за показником прожиткового мінімуму уряд визначає рівень соціальних стандартів та виплат, а також мінімальну заробітну плату. Його повинні переглядати раз на п’ять років, проте цього не відбувалося вже 12 років. Експерти видання припускають, що ініціативу опозиційних депутатів може підтримати більшість у Верховній Раді, однак не впевнені, що грошей на збільшення соцстандартів у бюджеті буде недостатньо.

Європарламент розглядає закон про розподіл харчів на три головні типи: зелені, жовті та червоні. У супермаркетах їх розкладатимуть за цими трьома секторами. У зелений потраплять продукти, що зменшують ризик захворіти. У жовтий – нейтральні, не шкідливі й не корисні. у червоний – що сприяють розвитку хвороб і пришвидшують старіння. Як стверджує «Газета по-українськи», при подібному розподілі товарів в українських супермаркетах, зеленого було 10 відсотків, жовтого – 20, а червоного – 70. До червоного сектору потрапили б цукерки, кондитерські вироби, хліб, ковбаса. Адже, скажімо, вся «кондитерка» містить трансжири, які організм не засвоює. Вони спричиняють атеросклероз. А вживання ковбаси збільшує ризик раку на 30-40 відсотків, якщо з’їдати її навіть по 30 грамів щодня, переконані дієтологи.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

Проєкт Крим.Реалії

XS
SM
MD
LG