Доступність посилання

ТОП новини

Комп’ютери зможуть перекладати плач дітей та розрізняти запахи


Цього року перелік перспективних технологічних новинок, корпорація IBM який носить ім’я «П’ять за п’ять» приділив увагу змінам у технологіях мобільного зв’язку, тривимірним візуальним технологіям, енергетиці та транспорту.

Уявіть, що переглядаючи товари в онлайн магазинах, ви могли б відчути фактуру тканини просто торкнувшись екрану свого мобільного чи комп’ютера. За словами віце-президента IBM Берні Меєрсона, ці технології можуть стати доступними у найближчі роки. Він каже:

«Ідеться про повну зміну принципів роботи комп’ютерів та їх взаємодії з людиною».

Незабаром машини будуть здатні прислухатись до подій навколо та визначати звуки важливих для людини подій. Наприклад, просунута система розпізнавання голосу зможе повідомити батькам, чому плаче їх немовля.

Віце-президент IBM Берні Меєрсон додає:

«Комп’ютер пояснить, чи дитина плаче через голод чи самотність. Це справа недалекого майбутнього».

Уже незабаром комп’ютери будуть здатні розрізняти кольори та розуміти значення візуальних образів. Тож ваш ноутбук чи планшет зможе відрізнити сімейне фото від фото краєвиду.

Машини навчаться розрізняти склад повітря. Отже, якщо ви чхнете поруч з комп’ютером чи мобільним, його крихітні сенсори зможуть проаналізувати ваш подих на наявність вірусів.
«Комп’ютер може порадити вам негайно відвідати лікаря», - каже Берні Меєрсон.

Дослідники IBM розробляють систему розпізнавання смаків. Вона допоможе кухарям створювати нові страви, аналізуючи молекулярний склад найпопулярніших смаків та ароматів.

Берні Меєрсон продовжує:

«Система зможе порадити вам продукти, які відповідають вашим уподобанням, і водночас слідкуватиме за вашою дієтою та кількістю калорій в їжі».

Мінятюрні пристрої стають все потужнішими – констатує професор інформатики університету Джорджа Вашингтона Марк Малуф:

«Найбільш вражаючим є той факт, що здатністю ідентифікувати звуки та образи наділені настільки мініатюрні пристрої».

За прогнозами віце-президента IBM, технології, які стануть доступними у найближчі роки, можна назвати справді фантастичними.

(Передрук з «Голосу Америки»)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG