Доступність посилання

ТОП новини

У світі засудили ядерне випробування КНДР


Південнокорейські солдати на кордоні з Північною Кореєю, 12 лютого 2013 року
Генеральний секретар ООН, західні держави, Японія і Південна Корея розкритикували ядерне випробування КНДР.

Президент США Барак Обама виловився за «швидкі і гідні дії міжнародної спільноти». За його словами, «провокаційне» ядерне випробування не додало безпеки Північній Кореї. Крім того, Обама заявив, що Вашингтон продовжить захищати своїх союзників в Азії.

Міністерство закордонних справ Великобританії закликало дати «сильну відповідь» на проведене випробування.

Японський прем’єр Сіндзо Абе назвав вчинок КНДР «серйозною загрозою», яку не треба терпіти.

Південна Корея назвала ядерне випробування Пхеньяна «неприйнятною загрозою безпеці на корейському півострові й північно-східній Азії».

Міністр оборони Південної Кореї заявив, що ядерний вибух мав потужність 6-7 кілотонн, і через це збройні сили країни були приведені в повну бойову готовність.

«Південна Корея тісно співпрацюватиме з нашими союзниками, зокрема Сполученими Штатами і з міжнародною спільнотою. Ми змусимо Північну Корею заплатити за це ядерне випробування», – заявив міністр оборони Південної Кореї.

Союзники Північної Кореї Китай також висловив невдоволення ядерним випробуванням КНДР. Крім того, Китай виступив за поновлення переговорів між Північною Кореєю, Китаєм, США, Південною Кореєю, Японією й Росією.

Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун засудив випробування, назвавши його провокацією, що дестабілізує ситуацію. Він також висловив переконання в тому, що Рада безпеки ООН «буде одностайною і вживатиме необхідних заходів».

Північна Корея стверджує, що успішно провела своє третє підземне ядерне випробуванння. Про це повідомило офіційне Центральне телеграфне агентство Кореї.

Випробування є порушенням резолюцій Ради безпеки ООН, які закликають Пхеньян припинити роботи з розробки ядерної зброї. Очікується, що сьогодні для обговорення ситуації збереться Рада безпеки ООН.
XS
SM
MD
LG