Доступність посилання

ТОП новини

Іран припустив можливість допустити МАГАТЕ до Парчина, якщо визнають його право на ядерну програму


Супутникові знімки: у Парчині ліквідували деякі об’єкти
Супутникові знімки: у Парчині ліквідували деякі об’єкти
Іран заявив сьогодні, що може розглянути прохання Міжнародного агентства з атомної енергії допустити його інспекторів на військовий об’єкт Парчин у перебігу наступного кола переговорів, якщо буде визнане право Ірану мати власну ядерну програму.

Чергове коло переговорів на ядерну тематику між представниками МАГАТЕ й Ірану має відбутися в Тегерані завтра.

На переговорах МАГАТЕ прагне від Ірану дозволу її інспекторам відвідати військовий комплекс Парчин неподалік Тегерана, де, як підозрюють, раніше вели розробку іранської ядерної зброї; Тегеран досі відмовлявся, заявляючи, що цей комплекс не має стосунку до ядерної програми, і під час візиту туди 2005 року інспектори нічого не знайшли. Водночас фотографії з супутника, зроблені минулого року, свідчать про проведення в Парчині вибухових робіт, метою яких могло бути знищити сліди незаконної діяльності.

Крім того, МАГАТЕ прагне домовленості про так званий «структурований підхід», за яким Іран мав би дати відповіді на запитання щодо можливого військового виміру своєї ядерної програми. Тегеран натомість домагається можливості познайомитися з документами західних розвідок, на підставі яких виникли підозри про його можливий намір таємно створити ядерну зброю.

Переговори Ірану з МАГАТЕ тривають без успіху вже давно. Так само безрезультатні наразі й аналогічні переговори, які ведуть із Іраном шість провідних держав світу – п’ять постійних членів Ради безпеки ООН (Велика Британія, Китай, Росія, США і Франція) та Німеччина.

У світі побоюються, що Іран під прикриттям заяв про мирну ядерну програму може таємно розробляти власну ядерну зброю. Іран заперечує такі звинувачення і наполягає на своєму праві на ядерну програму, але доказів її суто мирного характеру, яких вимагає світова спільнота, не надає.
XS
SM
MD
LG