Доступність посилання

ТОП новини

«Газпром» знову хоче вирішити свої проблеми за рахунок України (європейська преса)


Прага – Світові експерти прогнозують, що Кремль упродовж найближчих 20 років буде й надалі посилювати вплив на Україну за допомогою свого енергетичного важеля. Газети звертають увагу на певні ускладнення у фінансовій ситуації російського енергетичного монополіста «Газпрому», коли курс акцій монополії нині найнижчий із 2009 року. Аналітики пояснюють фінансовими та торговельними труднощами певну поступливість Росії на нинішніх переговорах із Україною щодо можливого перегляду газових контрактів. А деякі європейські видання звернули увагу на успіх композитора і співачки з України Мар’яни Садовської, яка отримала в Німеччині престижну премію за концертну пісенну діяльність та своєрідне виконання українських пісень у світі.

Польська Gazeta Wyborcza інформує про фінансово-економічні проблеми російського газового монополіста – «Газпром», коли ціна на акції компанії є найнижчою від 2009 року. Тут також наголошено, що «Газпром» має проблеми також через скорочення продажу газу в Європу, коли у 2012 році компанія продала його найменше за останні 10 років. Польська газета також зауважила, що й Україна останнім часом різко скоротила закупівлю газу з Росії. Вимушене зниження «Газпромом» ціни на газ для європейських споживачів також негативно вплинуло на його фінансове становище і відлякує цим іноземних інвесторів від російської компанії.

Агентство Reuters інформує про те, що місія МВФ покидає Київ без успішного завершення переговорів з українською владою про продовження фінансування фондом української економіки. Тут цитують керівника місії МВФ у Києві Крістофера Джарвіса, який сказав: «...за відсутності регулятивної політики в Україні наш прогноз на 2013 рік передбачає нульове або ж до одного відсотка зростання української економіки і високий дефіцит поточного рахунку, що залишає Україну вразливою перед ударами… Із кращою політикою Київ може досягти кращих результатів…Ми очікуємо повернення місії МВФ в Україну в березні, щоб продовжити переговори». Також відзначено, що старі проблеми: підвищення владою у Києві ціни на газ для населення, реформи комунального сектору та фінансової сфери України – залишаються не виконаними Києвом на вимогу Фонду. Тим часом дефіцит бюджету в Україні зріс за один рік удвічі і в 2013 році Київ змушений виплатити за борговими зобов’язаннями близько 9 мільярдів доларів США. Усе це, як мовиться в публікації Reuters, негативно вдарить по іміджу влади Президента Януковича.

Російська «Независимая газета» не виключає, що до кінця тижня українська й російська делегації на переговорах у «Газпромі» можуть домовитися про спільні параметри нових газових угод. Ідеться про зниження Москвою ціни на газ для України на 150 доларів та знецінення газової труби «Нафтогазу» на 7 мільярдів доларів. Експерти кажуть, що наростання проблем «Газпрому» в Європі змушує Кремль штовхати компанію на пошук компромісу з Києвом. Тут також подані негативні оцінки експертами позиції Європейського енергетичного товариства, яке не підтримало свого нового члена – Україну – у газовому протистоянні з Москвою. Газета також інформує, що українська делегація з Міненерго збирається наступного тижня до Брюсселя – з приводу можливого енергетичного компромісу з Росією.

Австрійська Der Standard повідомила, що Мар’яна Садовська, українська співачка і композитор родом з Одеси, отримала німецьку, престижну в світі, музичну премію «Рут» за «невтомну діяльність у пошуку нових форм відображення духу пісень, що походять з України». Про це журі цієї премії оголосило у вівторок, 12 лютого. Премію та грошову суму до 8 тисяч євро Мар’яні Садовській вручать цього літа (на початку липня) на найбільшому світовому музичному фестивалі в німецькому Рудольфштадті. Мар’яна Садовська нині проживає у Кельні.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG