Доступність посилання

ТОП новини

Україна попрощалась з найвизначнішим дипломатом незалежності


У Києві попрощались з Геннадієм Удовенком
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

У Києві попрощались з Геннадієм Удовенком

Київ – У четвер у Києві попрощались з Геннадієм Удовенком – найбільш титулованим та всесвітньо знаним міністром закордонних справ часів незалежної України. Багато хто пам’ятатиме його як справжнього професіонала й неперевершеного дипломата.

Провести в останню дорогу Геннадія Удовенка до Клубу Кабінету Міністрів у Києві прийшло чимало людей. Серед них і колишні президенти, і політики, і українські дипломати, і представники закордонних дипломатичних місій, і звичайні громадяни. Для багатьох із них він назавжди залишиться найвизначнішим міністром закордонних справ незалежної України.

«Це ціла епоха не тільки в українській дипломатії, але й у політиці. Це людина надзвичайно велична. Пройде ще чимало десятків років, поки в Україні з’явиться людина, яка повторить те, що зробив Геннадій Удовенко, а саме очолить Генеральну асамблею ООН», – сказав колишній міністр закордонних справ Борис Тарасюк.

Серед заслуг дипломата він також виділяє врегулювання суперечки щодо Чорноморського флоту та вирішення питання щодо ядерної зброї, що свого часу «розблокували відносини» України з такими «великими політичними гравцями», як Росія та США.

Між дипломатією і політикою

Міністром закордонних справ Геннадій Удовенко став за президентства Леоніда Кучми, який навіть зараз про таке призначення не шкодує. Каже, що колишній посол України у Польщі показав себе на цій посаді професійним керівником і авторитетним дипломатом.

«Він користувався повагою у дипломатів: і в наших, і в закордонних. Не дарма ж його обрали головуючим Генеральної асамблеї ООН. Шкода, час іде і такі гіганти відходять. Сьогоднішнє завдання, щоб такі посади обіймали люди, які достойно представлятимуть Україну», – підсумовує Леонід Кучма.

Між тим Геннадій Удовенко запам’ятався не лише дипломатом, але й політиком, який після загибелі В’ячеслава Чорновола перебрав на себе керівництво Народним рухом України.

«Як його тоді обливали брудом! Що проти нього було! Усе це він пережив, усе це він вистояв. Рух він не просто втримав, при ньому рух почав відроджуватися і той розкол почав десь нівелюватися при ньому. Скрізь, де він був, він вкладав стільки душі! Людина неймовірна!» – зазначає Тарас Чорновіл.

Водночас голова земляцтва кримських татар у Києві Аслан Умеров наголошує на особливому внеску Геннадія Удовенка у повернення кримських татар до України.

«Він очолював комітет у справах нацменшин і міжнаціональних відносин, дуже довго й плідно працював, сприяючи поверненню нашого народу», – каже він.

Янукович: «Удовенко – приклад вірного і самовідданого служіння Україні»

Серед тих, хто прийшов вшанувати пам’ять дипломата, були також Прем’єр-міністр Микола Азаров, віце-прем’єр Костянтин Грищенко, спікер парламенту Володимир Рибак, колишній Президент Віктор Ющенко, колишній посол України в США Олег Білоус.

Водночас чинний Президент висловив свої співчуття заочно.

«Життєвий шлях Геннадія Йосиповича є прикладом вірного й самовідданого служіння Україні. Його вклад у зміцнення позицій нашої держави на міжнародній арені важко переоцінити», – йдеться у повідомленні перс-служби Віктора Януковича.

Завдяки своїй діяльності Геннадій Удовенко став справжнім прикладом професіоналізму для українських дипломатів. Наразі він залишається єдиним українцем, який обіймав посаду президента Генеральної асамблеї ООН.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG