Доступність посилання

ТОП новини

Україна підриває принципи ОБСЄ – Комітет захисту журналістів


В Україні одне з найменш сприятливих середовищ для роботи журналістів, вважає міжнародна правозахисна організація «Комітет захисту журналістів» (CPJ), що базується у Нью-Йорку. У своєму останньому звіті CPJ говорить, що керівники країни протягом останнього року різко погіршили ситуацію з одним із головних стовпів демократії, свободою преси. А це робить Україну невідповідним головою Організації з безпеки і співпраці в Європі, оскільки ця організація покликана захищати людські свободи і демократичні принципи.

Україна виявилася серед країн, де найбільше погіршилися умови для роботи журналістів, стверджує Комітет захисту журналістів в останньому звіті під назвою «Напади на пресу: Журналістика на передових у 2012 році».

В інтерв’ю Радіо Свобода дослідник європейської та середньоазійської програми Комітету захисту журналістів Музаффар Сулейманов назвав головні проблеми, створені владою для українських журналістів.
Опозиційний телевізійний канал «ТВі», спочатку перевіряли податківці, а потім його відключили від ретрансляції близько 80 компаній
Музаффар Сулейманов

«Найбільше занепокоєння викликає існуюча цензура, відмова у доступі до публічної інформації та фізичні напади на журналістів. Серед прикладів тиску на журналістів я можу назвати тиск на опозиційний телевізійний канал «ТВі», який спочатку перевіряли податківці, а потім його відключили від ретрансляції близько 80 компаній кабельного телебачення. Все це відбувалося напередодні парламентських виборів, що, ми вважаємо, є випадком політично мотивованого залякування однієї з найважливіших новинних організацій», – заявив співробітник Комітету захисту журналістів.

Також, як зазначає дослідник, невипадковим було бажання українського парламенту ухвалити «закон про наклеп» напередодні виборів. І те, що закон врешті-решт не пройшов, ніяким чином не зменшує небезпеку атмосфери, в якій працюють українські репортери, вважає Музаффар Сулейманов.

«Під тиском критики всередині країни та з-за кордону парламентарям довелося відкликати проект закону, – каже він. – Але навіть той факт, що вони вирішили голосувати за нього в першому читанні, вже викликає занепокоєння, бо це є напад на свободу преси».

Україна посилає поганий сигнал для інших – Сулейманов

За словами Музаффара Сулейманова, неприпустимо, щоб країна, де настільки підриваються права людей на вільний доступ до інформації, очолювала Організацію з безпеки і співпраці в Європі, завдання якої – захист основ демократії і прав людини.

«Зараз, коли такі країни, як Казахстан у 2010 році чи Україна цього року, використовують своє головування в організації не для того, щоб підтримувати і просувати свободу преси і права людини, ключові цінності цієї організації – головуючи в організації, вони підривають ці цінності. Вони також посилають поганий сигнал іншим країнам регіону, бо головні принципи організації не підтримує не просто її член, а головуюча країна», – заявив представник Комітету захисту журналістів і додав, що організація планує привертати увагу світової громадськості, і передусім членів ОБСЄ, до погіршення ситуації зі свободою слова в Україні.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG