Доступність посилання

ТОП новини

CША: науковці збирають пожертви через інтернет


Нью-Йорк – У Сполучених Штатах молоді науковці, люди без гучних титулів і опублікованих праць, знайшли новий шлях збирання коштів на свої дослідження – через інтернет. У Нью-Йорку так збирають гроші переважно музиканти. Рок-гурти створюють вебсайт і звертаються до меломанів по фінансову допомогу. Тепер такий шанс отримали молоді вчені, і на рахунки мікробіологів з Каліфорнії вже надійшло понад півмільйона доларів.

У Каліфорнії група молодих учених, які вивчають діяльність організму людини (зокрема, як мікроби впливають на роботу внутрішніх органів) заснували в інтернеті два вебсайти – uBiome i American Gut («Американські кишки»). Науковці розмістили на них проекти своїх досліджень і попросили допомогти з фінансуванням. Індивідуальним донорам обіцяли здійснити аналіз бактерій в їхньому травному тракті.

Неймовірно, але факт: за відносно короткий час на ці два вебсайти надійшло понад 600 тисяч доларів. Джим Річмен з команди засновників вебсайту uBiome зазначає, що вони вирішили відмовитися від традиційного шляху збирання коштів, бо прагнули залучити до свого проекту громадськість.

«Щось магічне трапляється, коли ви звертаєтеся до широкого загалу і отримуєте 500 послань електронної пошти, де люди запитують, що саме дасть ваш проект, – зауважує Джим Річмен. – І це дійсно допомагає вам чіткіше визначити, що ви робите і краще зрозуміти запитання й потреби людей».

Ідея, що вимагає таланту просити

Таким способом – через інтернет – вчені збирали кошти й раніше, але вони й близько не підходили до великих сум. Переважно отримували не більше як 5 тисяч доларів.

Джей Ранджанатан, науковець з Національного центру екологічного аналізу й синтезу у Каліфорнії, теж заснувала вебсайт для збору коштів. Коли репортер згадав про 5 тисяч, Джей знизала плечима. «Люди запитують, що можна зробити за подібну суму? – каже Джей Ранджанатан. – Але я еколог. Багато чого можна зробити за 5 тисяч доларів». За словами науковця, п’яти тисяч доларів достатньо для оплати кількох місяців польових досліджень.

Ідея пошуку фінансування вимагає популяризаторського таланту, але не всі вчені можуть ним похвалитися.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG