Доступність посилання

ТОП новини

У Єгипті відбулася демонстрація на підтримку президента


Гасло демонстрантів-ісламістів, які звинувачують у нестабільності й насильстві світські і ліберальні сили Єгипту, 15 лютого 2013 року
У столиці Єгипту Каїрі тисячі ісламістів вийшли в п’ятницю на демонстрацію підтримки президентові Мухаммадові Мурсі.

Акцію скликало об’єднання «Аль-Ґамаа аль-ісламія», яке належить до ультраконсервативної течії салафізму, під гаслом «Разом проти насильства».

Учасники демонстрації засуджували насильство, яке, за їхніми словами, чинили супротивники президента на своїх демонстраціях останнім часом.

Поміркований ісламістський рух «Мусульманське братство», вихідцем із якого є Мурсі і який є фактично найпотужнішим у Єгипті, заявив, що підтримав цю демонстрацію тільки символічно.

Тим часом у центрі Каїра, на площі Тахрір, у п’ятницю далі тривала практично невпинна останнім часом акція протесту проти президента.

Від кінця минулого місяця в заворушеннях у Єгипті загинули близько 60 людей. Сутички ставалися під час масових протестів супротивників нинішньої влади Єгипту.

Частина з цих протестів була присвячена другій річниці скинення попереднього президента Єгипту Хосні Мубарака, або, як кажуть у Єгипті, революції. Демонстранти звинувачували нинішнього президента Мухамада Мурсі у зраді ідеалів тієї революції і відступі від її цілей та запровадженні влади ісламістів.

Крім того, великі демонстрації, теж із сутичками з поліцією, відбувалися і через рішення суду, який засудив до страти 21 людину через причетність до кривавих заворушень на футбольному стадіоні, в яких минулого року загинуло понад 70 людей.
XS
SM
MD
LG