Доступність посилання

ТОП новини

У Гостиному дворі «Беркут» затримує активістів – Бригинець


Народний депутат від «Батьківщини» Олександр Бригинець заявляє, що в Гостиному дворі відбувається сутичка активістів і «Беркута». Як написав депутат на своїй сторінці у Facebook, правоохоронці затримують захисників пам’ятки, які перед цим захопили територію Гостиного двору, витіснивши забудовників і охоронців.

«Крупніші охоронники втекли через вікно, залишивши слабших охоронників, яких до цього використовували як щит, на поталу громаді. Втікаючи, отруїли активістів ядучим газом», – заявляє депутат.

За його словами, міліція затримує активістів, але дала втекти «бандитам, які застосували сльозогінний газ». «Щойно розмовляв з активістом КУПРівцем Мельниченком, який всередині автозака. Поруч з ним близько 20 людей. Я з моїми колегами нардепами блокуємо автозак – не даємо йому виїхати» – пише Бригинець.

«Беркут» вихоплює з натовпу людей і тягне в невідомому напрямку. Б’ють журналістів. Частина активістів та нардепів заблокувалися на другому поверсі. Зараз до них намагаються піднятися кілька десятків беркутівців. Міліція не затримує злочинців, а цілеспрямовано полює на активістів», – заявляє депутат.

«Кілька нардепів зі «Свободи» і «Батьківщини» лягли під колеса автозаків, куди «запакували» активістів, але «Беркут» брутально силоміць витягнув нас геть. Свідками є сотні людей. Мета міліції – затримати активістів, для того, щоб забудовники без перешкод могли руйнувати Гостиний двір», – пише Бригинець.

Тим часом, у міліції Києва заявляють, що інформація про штурм Гостиного двору і затримання активістів не відповідає дійсності. За даними міліції, директор «Укрреставрації» повідомив про те, що сьогодні вранці невідомі особи намагались проникнути на територію Гостиного двору і погрожували по телефону фізичною розправою.

«Окрім заявника і охорони, на території «Гостинного двору» перебували 6 активістів громадської організації «Старий Поділ», які стверджували, що о 08.20 год. до них підійшли працівники служби охорони та попросили залишити територію «Гостинного двору», на що останні погодились», – заявили у міліції. Після пояснень у Подільському райуправлінні міліції активістів і співробітників охоронної фірми відпустили, заявили правоохоронці.

«Укрреставрація» проводить реконструкцію Гостиного двору під торговельно-офісний центр з гостьовою стоянкою. У відповідь на плани влади зробити у Гостиному дворі торговельний центр і частково його перебудувати київські активісти проводять акції протесту.
XS
SM
MD
LG