Доступність посилання

ТОП новини

Чиновники порахували ями на дорогах – це розмір 200 футбольних полів


Київ – Українські водії вимагають якомога швидше полатати ями на дорогах та покарати винних чиновників. Учасники акції протесту, які у понеділок пікетували дорожні служби, кажуть, що відповіді на свої питання не отримали. Тим часом влада каже, що ями вже латає і гроші шукає. За даними міністра інфраструктури Володимира Козака, в Україні є майже півтора мільйона квадратних метрів ям на дорогах – це приблизно 200 футбольних полів, як на НСК «Олімпійський». А на їхнє подолання міністр пообіцяв залучити 90 асфальтних заводів і відрядити тисячі робітників.

У понеділок у Києві водії пікетували спочатку «Київавтодор», а потім «Укравтодор». Вимоги приблизно ті самі – звільнити керівництво, яке довело дороги до невтішного стану і змусити автодорожників виконувати свою роботу і ремонтувати дороги.

«Наша головна вимога – це повністю відправити у відставку весь керівний склад, у тому числі й головного інженера. І взагалі зайнятися і прокуратурі, і київській адміністрації тими працівниками, які сьогодні перебувають у Київавтодорі. Наскільки вони відповідають фаховості. Наша друга вимога – звичайно, ми будемо вимагати у Генпрокурора Пшонки не публічно посварити керівника «Укравтодору», а конкретно зайнятися і «Київавтодором», і «Укравтодором» – конкретно перевірити фінансово-господарську діяльність. Тільки завершилося Євро-2012, півроку тому, викинули шалені гроші, сотні мільйонів гривень на дорогу конкретно в Києві, на розв’язки. Де ці дороги? Де ці розв’язки?» – запитує голова «Молодіжного руху України» Арсеній Пушкаренко.

Нам не потрібно проводити кадрові зміни в «Київавтодорі» – Попов

Незважаючи на незадовільний стан доріг у столиці, голова «Київавтодору» Георгій Глінський залишиться на своїй посаді, повідомив голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов. За його словами, до вівторка керівник «Київавтодору» має надати у КМДА пропозиції щодо виходу із ситуації.

«Для того, щоб ми ефективно і в стислі терміни виконати дорожні роботи, я вважаю, що нам не потрібно проводити кадрові зміни в «Київавтодорі». У нас є можливість влаштувати іспит Глинському і його підлеглим. Якщо я отримаю від нього програму реконструкції, яка має перспективу, то не будемо ухвалювати цього кадрового рішення», – сказав міський голова.

Проте Олександр Попов повідомив, що через незадовільний стан столичних автомагістралей ухвалене рішення звільнити голову Голосіївського ДЕУ, а також попередити про можливість звільнення керівника Святошинського ДЕУ, якщо впродовж місяця його робота не покращиться.

Глінський обіцяє ремонтувати дороги навіть вночі, але за певних умов

А сам голова «Київавтодору» Георгій Глінський пообіцяв ремонтувати дороги навіть уночі за належних погодних умов. Водночас він заявив, що комунальна корпорація потребує щороку близько 272 мільйони гривень на поточний ремонт столичних доріг, але виділялася фактично лише половина за останні роки.

За словами Глінського, основними об’єктами ремонту будуть вулиці Заболотного, Бориспільська, Саперно-Слобідська, проспект Ватутіна, проспект Броварський, вулиці Богатирська, Верхній та Нижній Вали, Кільцева дорога, проспект Палладіна, Венеціанський міст.

Зі свого боку, голова КМДА Олександр Попов вважає, що цього року треба реконструювати ще й проспект Перемоги.

Водночас Олександр Попов запевнив, що фінансові ресурси найближчим часом для ямкового ремонту знайдуть. Але загалом потрібно ремонтувати 85 відсотків столичних доріг. За підрахунками чиновників, для капітального ремонту доріг у Києві потрібно майже 20 мільярдів гривень.

Уряд виділив 2 мільярди і ще виділятиме – Козак

Уряд уже в цьому місяці виділив 2 мільярди гривень на ремонт доріг в Україні, повідомив міністр інфраструктури Володимир Козак. «Будуть іще виділятися гроші. На сьогодні 20 асфальтових заводів працює по ямочному ремонту. Усього нам потрібно провести ямкового ремонту один мільйон чотириста квадратних метрів ям по всій Україні. Не у всіх регіонах погода дозволяє виконувати ці роботи. Але як тільки погода буде дозволяти, будуть задіяні 90 асфальтних заводів і будуть сотні, тисячі людей, щоб у найкоротші строки усунути ці недоліки», – зазначив міністр.
Латаючи оці латки, ми просто викидаємо кошти
Володимир Козак

Але якщо не зробити капітальний ремонт доріг, наступної весни буде така ж ситуація з ямами на дорогах, прогнозує Олександр Попов. «Латаючи оці латки, які ми зараз робимо, ми просто викидаємо кошти, ви знаєте куди. Тому що термін експлуатації такого автодорожнього полотна – практично на наступний рік знову буде аварійним і знову прийдеться латку на латку класти, як ми, до речі, це 30 років і робимо», – зауважив Попов.

Причина – клімат чи не витримані технології?

Один із автомобілістів країни, син Президента, Віктор Янукович-молодший звинуватив у розбитих дорогах суворий український клімат. Про це він сказав «Коментарям». За його словами, температурні перепади – найгірший фактор для доріг. Прем’єр-міністр Микола Азаров та голова «Київавтодору» називали таку ж причину збільшення вибоїн.

Натомість головний редактор журналу «Автоцентр» Сергій Матусяк у коментарі Радіо Свобода називав іншу причину – в Україні технології прокладання доріг не дотримуються, на відміну від практики європейських країн.
Дороги, які кладуть в Західній Європі і в Україні, дуже відрізняються
Сергій Матусяк

«Дороги, які кладуть у Західній Європі і в Україні, дуже відрізняються. У нас просто не дотримуються технології. Якби клали дороги так, як у Західній Європі, то вони були б такі самі, як і в Західній Європі. Що роблять дорожники, щоб дороги були в такому стані, я не знаю. Однак я часто їжджу за кордон і при таких самих умовах погодних і дорожніх я бачу, що там дороги в прекрасному стані, пояснити це не може навіть голова Укравтодору», – наголошує експерт.

Тим часом Держфінінспекція виявила, що на латанні доріг в Україні відповідні служби розікрали за три роки 225 мільйонів гривень. Незалежні експерти кажуть, що це лише вершина айсберга.
  • Зображення 16x9

    Наталка Коваленко

    Співпрацюю з Радіо Свобода з 2005 року. Магістр Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Народилася на Полтавщині 1984 року. Кореспондентка та редакторка сайту Радіо Свобода

     

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG