Доступність посилання

ТОП новини

Ми вимагаємо покарати тих, хто допустив бійню у Гостиному дворі – громадський активіст


Київ – Близько сорока осіб затримали у понеділок під час чергового протистояння між захисниками київського Гостиного двору, міліцією, а також приватною охороною забудовників. За словами співкоординатора акцій на захист Гостиного двору та Андріївського узвозу Владислави Осьмак, бійці спецпідрозділу «Беркут» вчинили справжню бійню, намагаючись не допустити активістів на територію Гостиного двору. Зі свого боку, правоохоронці наголошують, що діяли винятково в рамках закону, а затримували лише тих учасників конфлікту, які порушували громадський порядок.

– З чого почався вчорашній конфлікт? Хто викликав «Беркут»?

Владислава Осьмак: Вчора о 8-00 у приміщення, де перебували наші активісти (а наша акція наша триває цілодобово), увійшли «люди в чорному» без жодних опізнавальних знаків і змусили людей вийти на вулицю. Назрівав конфлікт, і наші активісти змушені були викликати міліцію. Сімох активістів і п’ятьох «людей в чорному» забрали в міліцію, їх звільнили близько полудня. О 14-00 біля Гостиного двору зібралося вже більше людей, і наші активісти, а також представники ВО «Свобода», які нас підтримують, спробували повернути собі Гостиний двір. Ми зайшли всередину, і там на нас вже чекали представники правоохоронних органів, вже викликали «Беркут». На мою думку, «Беркут» викликала або міліція, або компанія, яка орендує Гостиний двір. Це акціонерне товариство «Укрреставрація», яке є дочірнім підприємством кіпрської офшорної компанії.

– Скільки всього затримали громадських активістів? Яке покарання їм визначив суд?

– За нашими підрахунками, затримали 40–45 учасників. Останнім близько 21-00 з міліції вийшов керівник аналітичної служби ВО «Свобода» Юрій Левченко. В одному райвідділі міліції перебували 28 активістів, в іншому – понад 10. Всім інкримінували хуліганство і злісне хуліганство. Дехто вчора встиг побувати у суді. Одні справи закрили за відсутністю складу злочину, а комусь призначили штраф у розмірі 51 гривні. Більшість з наших активістів хочуть оскаржувати ці вироки, тому що вони безпідставні.

– Хто з народних депутатів постраждав?

– Били депутатів-свободівців Ігоря Мірошніченка, Андрія Іллєнка, депутата від БЮТ Олександра Бригінця. Вони лягали під автозак, в якому намагалися вивезти активістів. По одній з наших активісток беркутівці просто пройшлися ногами, людям заламували руки, кидали на землю, розбивали обличчя.

– У МВС обіцяли перевірити законність дій столичної міліції. Це пообіцяв міністр Віталій Захарченко під час зустрічі із групою народних депутатів…

– Я не можу гарантувати дії міністра, але, на мою думку, необхідно створити комісію, яка б дослідила увесь цей процес. Стільки протистоянь в історичному місці Києва і – жодної реакції з боку мера і відповідних міністерств! Ми наполягаємо на тому, щоб відбувся відкритий процес і були покарані ті, хто допустив це явне перевищення службових обов’язків, цю відверту бійню.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG